Kudüs için sözün bittiği yerdeyiz!

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Karasu Temsilciliği Başkanı Murat Ali Aksoy, İsrail’in Mescid-i Aksa’da Müslümanlara yönelik saldırılarına karşı basın açıklamasında bulundu. Aksoy, “Kudüs demek Diyarbakır, Ankara, İstanbul demektir. Anadolu Gençlik Derneği’mizin Kudüs’ten vazgeçmesi mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

Kudüs için sözün bittiği yerdeyiz!

-

MURAT ALİ AKSOY, KUDÜS'TEKİ SALDIRIYI KINADI (izle):

Anadolu Gençlik Derneği olarak Kudüs’ten vazgeçmemiz mümkün değildir. Tüm kalbimizle şuna inanıyoruz ki Kudüs, Müslümanların en çetin imtihanıdır” diyerek mesajına başlayan Murat Ali Aksoy, “Kudüs, bugünün Müslüman’ının yeryüzünde olup bitenler karşısında nerede durduğunun, kimlerle olduğunun ve neye hizmet ettiğinin en önemli göstergesidir. Mescid-i Aksa’nın işgal altında olması sadece Filistinlilerin bir meselesi değildir. Ümmetin meselesidir” dedi.

HERKES ÜZERİNDE DÜŞENİ YAPMALI

”Sadece Müslümanların değil insanlığın onurunun hiçe sayıldığı bir uygulama ile karşı karşıyayız” diyen Aksoy, “Herkes üzerine düşeni yapmalı. Biz, gerek sosyal medyada gerekse sokaklarda elimizden geldiğince tepkimizi gösteriyoruz. Geldiğimiz noktada artık slogandan öteye geçilmelidir. Bu zulüm fiilen bitirilmeli, Mescidi Aksa’ya el uzatmak akıllara bile getirilmemelidir” şeklinde konuştu.

KUDÜS’TEN VAZGEÇEMEYİZ

AGD Karasu Temsilcisi Murat Ali Aksoy, sözlerine “Her Ramazan ayının son Cuma günü Kudüs günü olarak programlar tertip edilmekte. Siyonist Terör örgütü İsrail, Müslüman toplumun Kudüs meselesindeki hassasiyetini tekrardan tazelediği bugünde kutsalımız olan Mescid-i Aksa’ya haince ve teröristçe saldırılar düzenlemekten çekinmemekte” diyerek devam etti. Murat Ali Aksoy, mesajının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Mescid-i Aksa, Müslümanların kırmızı çizgisidir. Efendimiz (sas), ‘Mescid-i Aksa’ya gidin ve içinde namaz kılın. Eğer oraya gidemez ve içinde namaz kılamaz iseniz kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytinyağı gönderin’ buyurmuş. Zeytinyağı bir semboldür. Bize düşen tarih boyunca vahyin, tebliğin ve mücahedenin merkezi olmuş bir beldeye sahip çıkmak, oranın bir İslam şehri olması için her türlü desteği o topraklara vermektir.

Mekke’nin fethini, İstanbul’un fethini, Diyarbakır’ın fethini bu ülkede gündeme taşıyan Anadolu Gençlik Derneği’mizin elbette Kudüs’ten vazgeçmesi de mümkün değildir. Mescid-i Aksa ve çevresi için, Kudüs ve civarı için, yani Filistin toprakları için, İsra süresinde, çevresinin mübarek kılındığı söylenmiştir.

Maide Suresi’nde topraklarının kutsallığı vurgulanmıştır. Enbiya ve Araf surelerinde bereketlendirilmiş belde olarak nitelendirilmiştir. Kudüs İslam’ındır ve kıyamete kadar da öyle kalacaktır.

KAVGAYI KÖRÜKLEYEN İSRAİL’DİR!

Bir ırkın üstünlüğünü ve seçilmişliğini iddia eden Siyonizm’in insanlığa getireceği ancak ve ancak köle düzeni olacaktır. Irkçılığın, mezhepçiliğin, kardeş kavgasının bu coğrafyaya zerrece bir faydası yoktur. Yine Müslümanlar şunun farkına varmalı ki bu coğrafyada ırkçılık, mezhepçilik ve kardeş kavgasını körükleyen İsrail’dir. Üzücü olan taraf kardeşlerimizin bunu görememesidir.

Kudüs coğrafyamızın ayrılmaz bir parçasıdır. Çünkü Kudüs demek Mekke demektir, Medine demektir. Kudüs demek Şam, Bağdat, Kahire demektir. Kudüs demek Meşhed, Kum, Tahran demektir. Kudüs demek Diyarbakır, Ankara, İstanbul demektir. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki Kudüs’e sahip çıkmak, Bağdat’a, Şam’a, Tahran’a, Beyrut’a, Kahire’ye ve Mekke’ye sahip çıkmaktır. Biz biliyoruz ki Kudüs’e sahip çıkmak Müslüman ya da değil tüm mazlumlarının dertleriyle dertlenmektir.

O GÜNLER ÇOK YAKIN

Terör örgütü İsrail, ‘çok yakında nasıl bir inkılâba uğrayıp devrileceğini’ görecektir. Terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır. Sadece güçten anlayan, insanlıktan nasibini almamış, her gün onlarca insanı gözünü kırpmadan öldüren ve yaralayan, gözü yaşlı Filistinli annelerin acılarına acı katan, genç çocukları öldürmekten çekinmeyen, bebek, kadın, yaşlı demeden kan döken terörist örgüt İsrail, hak etti tokadı Allah’ın izniyle bir araya gelmiş, birlik olmuş Müslümanlar tarafından yiyecektir. Bölgeye ve Dünya’ya huzur ancak bu şekilde gelecektir.

Bundan sonra söz bitmiştir artık. Bu zalimlere anladığı dilden konuşma vaktidir. TBMM toplanmalıdır. İslam İşbirliği Teşkilatı’nın toplanması sağlanmalıdır. Ordumuz teyakkuz haline geçmesi gerekir. Allah için yola çıkanın yardımcısı Hazreti Allah'tır. Anadolu Gençlik Derneği olarak 81 ilden milyonlarca teşkilat mensubumuzla, Kudüs gönüllüsü olarak yola çıkmaya, Aksa için kanımızı akıtmaya ve canımızı vermeye hazırız. Son Siyonist ölünceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Mücahedemiz; başta Kudüs ve tüm İslam beldeleri, kutlu bir zaferle Siyonizm'den kurtulana dek devam edecektir.

BİRLİKTE SAF TUTUYORUZ

Terör örgütü İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yapmış olduğu haince saldırıları kınıyor ve lanetliyoruz. Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, verdikleri diriliş mücadelesinde onlarla birlikte saf tuttuğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz.

Filistin ve Kudüs davasının yılmaz savunucusu Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın; ‘Zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Allah nurunu tamamlayacaktır’ İnancıyla Filistinli kardeşlerimizi ve Kudüs davasını savunanları selamlıyoruz.”

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2021, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER