Kurumsal denetim işlevine sahip

AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kurumsal denetim işlevine sahip

-

Başkan Yavuzyiğit, “Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda haber veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir” diyerek mesajına başladı.

“Aydınlatıcı, yol gösterici hatta kamusal denetim işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir” ifadelerini kullanan Başkan Hasan Yavuzyiğit, mesajını şu sözlerle tamamladı:

“Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden basın mensubu arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle her anın canlı tanıkları olan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevleri başında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum”

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER