Mağdur olmayacaklar

Bin 900 metrelik yolun yapımı için Cumhuriyet Caddesi’nde yola çıkması bulunan 50 yıllık bina için Karasu Belediyesi yıkım yoluna gidiyor. Çalışma sürecinde binada ikamet eden hanelerin hiçbir şekilde mağdur edilmeyeceğini vurgulayan Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun, “Belediye olarak üzerimize düşen desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

Mağdur olmayacaklar


-

TEK ENGEL

Üç caddeyi kapsayacak olan bin 900 metrelik projenin önünde tek engel olan kaçak çıkması bulunan binanın yıkımına karar verildi. Kabakoz Mahallesi 815. Sokak’tan başlayan Cumhuriyet Caddesi ve devamındaki Hürriyet Caddesi, projenin birinci etabını oluşturuyor. İkinci etap ise Şehit Atıf Ötül Caddesi’ne kadar devam eden bin 100 metrelik Fatih Caddesi’ni kapsıyor. Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun, bin 900 metrelik cadde düzenleme projesindeki tek engelin kaçak çıkması bulunan 50 yıllık Kırantoğlu Apartmanı olduğunu belirtti.

KARŞILIKLI ANLAŞMAYA VARILDI

Binanın yıkımı ve düzenleme çalışmalarının yapılması için resmi sürecin başladığını belirten Başkan Yardımcısı Ağun, “Çalışmanın yapılabilmesi için kaçak çıkması bulunan binanın yıkılması şarttı. Bunun için hem mülk sahipleriyle hem de orada ikamet eden apartman sakinleriyle görüştük ve karşılıklı anlaşmaya vardık” dedi. Çalışma süresince binada ikamet eden hanelerin hiçbir şekilde mağdur edilmeyeceğine değinen Ağun, “Belediye olarak biz ruhsat harcı almayacağız. Ayrıca sigorta harcı da alınmayacak. Devlet, bu gibi durumlarda kentsel dönüşümde olduğu gibi hanelere aylık desteğini sağlıyor” ifadelerini kullandı.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER