Meclis üyeleri sizin uşağınız değil!

Karasu Belediyesi’nin Kasım ayı olağan meclis toplantısında Başkan İshak Sarı’nın CHP’li Meclis Üyesi Mustafa İngenç’e sert ve yüksek sesle yanıt vermesi sonrası BBP’li Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş’tan da sert yanıt geldi. Çatalbaş, Sarı’ya “Meclisi idare eden bir belediye başkanı olarak sizi uyarmak istiyorum. Meclis üyeleri sizin uşağınız değil” şeklinde ifadeler kullandı.

Meclis üyeleri sizin uşağınız değil!


-

MECLİS TOPLANTISI (tıkla zile):

...

CHP’li Meclis Üyesi Mustafa İngenç ile Belediye Başkanı İshak Sarı arasında yaşanan kısa süreli gerginlik sonrası BBP’li Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş söz aldı. Çatalbaş, “Meclisi idare eden bir belediye başkanı olarak sizi uyarmak istiyorum. Meclis üyeleri sizin uşağınız değil. Hangi siyasi partiden olursa olsun, hiçbir meclis üyesine sesinizi yükselterek bağırmanızı uygun bulmadım” dedi.

Başkan Sarı ise, “Aynı şeyin yaşanmaması için herkes kendi üslubuna dikkat etsin. Kimseye, uşağım gibi davranmadım. Meclisi yönetiyorsak bir usulü var. Kimseye söz vermek zorunda değiliz, açın bakın. Kimseye hakaret etmedim. Ama inatla işi siyasete gökmenin anlamı yok. Karşı çıkmıyorum. Üst perdeyi geçiyorsunuz bazen” dedi.

Sarı, Çatalbaş’a “Siz, başkan yardımcısına alaylı bir şekilde hakaret ettiniz. Buna hakkınız var mı? Bizim yok da sizin var mı? Herkes kendi üslubuna dikkat etsin. Bizim yanlışımız sesimizi yükseltmek oldu. O konuda da özür dileriz” şeklinde yanıt verdi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2021, 00:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar meral
Yaşar meral - 10 ay Önce

İshak sarı iyi bir belediye başkanı
Mensup olduğu partiye oy vermesem bile
Belediye başkanlığı seçimlerinde oyumu ona vereceğim

SIRADAKİ HABER