Merkez tamam, ya ara sokaklar?

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Şakir Şen’in sigara izmaritlerinin yerlere atılmasına yönelik verdiği önergeyle ilçede başlatılan uygulama, merkezde olumlu sonuç verdi. Ekim ayı olağan meclis toplantısında söz alan Şen, “Ara sokaklar ve ilçenin diğer kısımlarında da aynı uygulamanın sürdürülmesini talep ediyoruz” dedi.

Merkez tamam, ya ara sokaklar?


-

Salı günü gerçekleşen Ekim ayı olağan meclis toplantısında gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyesi Şakir Şen, sigara izmaritlerinin yere atılmamasına, atıldığı takdirde cezai işleme başvurulması konusundaki verdiği önergesi hakkında konuşma yaptı.

Karasu’nun önemli noktalarında ise bu önergeye vatandaşlar tarafından uyulduğuna dikkat çeken Şakir Şen, “Sigara izmaritini sokağa atma yasağı ile ilgili sokakta çok güzel bir hava ve çevrede temizlilik görüyorum. Trafiğe kapalı alan içerisinde, çarşı merkezindeki alanda izmarit miktarı yaklaşık yüzde 90 oranla azaldı” diye konuştu.

MERKEZ DIŞINDA DA UYGULANMALI

Bu çalışmanın yapılmasından gurur uyulması gerektiğini de sözlerine ekleyen Şen, “İlçe merkezinde vatandaşlar bu uygulamaya uyuyor ancak merkezden uzaklaşırken eski görüntüler gözler önüne geliyor. Belediyenin gerekli çalışmalar doğrultusunda yapacağı girişimler sonrasında bu sorun hepten ortadan kalkacaktır” ifadelerini kullandı.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER