Muhtar Avcı: Başvurular için formlar muhtarlıklardan alınmalı

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne başvurular başladı. Desteklememelerden yararlanmak isteyen çiftçilerin, muhtarlıklara bırakılan çiftçi kayıt formalarını almaları gerektiğini ifade eden Muhtar Avcı, “Çiftçiler, doldurdukları formlarla İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne giderek başvuru yapmaları gerekiyor” dedi.

Muhtar Avcı: Başvurular için formlar muhtarlıklardan alınmalı


-

Karasu İncilli Mahallesi Muhtarı Mehmet Zeki Avcı, çiftçilere hak tanınan mazot ve gübre desteği için çiftçi kayıt sistemine başvuruların başladığını belirtti. 2023 Çiftçi kayıt formlarının muhtarlıklara bırakıldığını ifade eden Muhtar Avcı, üreticilerin mağdur olmamaları için kayıt formlarını muhtarlıklardan almaları gerektiğini vurguladı.

Başvuruların yılbaşına kadar devam edeceğine değinen Mehmet Zeki Avcı, “Formlar, yılbaşına kadar muhtarlıklardan alınarak gerekli bilgiler doldurulmalı. Ardından Karasu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne giderek başvurularını yapmaları lazım” dedi.

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne başvurularda kolaylık sağlandığının da altını çizen Avcı, “Herkesin bildiği üzere desteklemelerden faydalanmak isteyen üreticinin Ziraat Odası’na üye olması gerekiyor. Üye olan çiftçiler öncesinde her başvuru yaptığında Oda’dan çiftçi kayıt belgesi alması gerekiyordu. Artık bu belgeler alınmadan muhtarlıklara verilen başvuru formlarıyla başvuruda bulunmak yeterli” sözlerine yer verdi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2022, 19:16


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER