O tarihi kaçıran faydalanamayacak

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) başvurular başladı. Muhtar Avcı, desteklemelerden yararlanmak isteyen üreticilerin bir an önce muhtarlıklardan ÇKS başvuru formunu alıp işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektiğini vurguladı.

O tarihi kaçıran faydalanamayacak


-

Eylül ayında başlayan 2021 üretim yılı ÇKS başvuruları 30 Haziran 2021 tarihinde sona erecek. Mahallelerinin muhtarlıklarından ÇKS başvuru formalarını almaları gerektiğine değinen Karasu İncilli Mahallesi Muhtarı Mehmet Zeki Avcı, “Üreticilerimiz, muhtarlıklarımızdan alarak doldurdukları formlarla İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne giderek başvuruları gerçekleştirebilir” dedi.

ÇKS’ye kayıtlı olan üreticilerin Bakanlık tarafından desteklenebileceğini ifade eden Avcı, “Bakanlığımız, bu uygulama ile üreticiye mazot - gübre desteği, sertifikalı tohum kullanımı ve üretimi desteği, sertifikalı fidan / çilek fidesi ve standart fidan kullanımı desteği, iyi tarım uygulamaları desteği, organik tarım desteği gibi desteklerde bulunuyor” şeklinde konuştu. Muhtar Avcı, desteklerden faydalanabilmek için ÇKS’ye kayıtlı olunması gerektiğinin altını çizdi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER