Olta balıkçılarının rüyası Bingül’e denk geldi

Karasulu olta balıkçısı Mehmet Bingül, her olta balıkçısının rüyasına denk geldi. Bugüne kadar oltayla yakalanamayan dev boyutta bir deniz levreğini Karadeniz’de yakalayan Bingül, sosyal medyada bir anda ilgi odağı haline geldi.

Olta balıkçılarının rüyası Bingül’e denk geldi


-

Mehmet Bingül şimdiye kadar olta ile Karasu’da yakalanamayan dev bir deniz levreğini yakalamayı başardı. Hafta sonunu Karadeniz kıyısında büyük sevdası olduğu balık avlamaya ayıran Bingül, 8 kilo 638 gram ağırlığında dev bir deniz levreği yakaladı.

Sabah saatlerinde Karasu’da çinekopa olta attığını belirten Mehmet Bingül, “Son oltayı atıp mera değiştirecektim. Oltama bir sürpriz vurdu. Yanımda bulunan arkadaşım Ayhan Uçar sayesinde dev levreği kıyıya çıkartmayı başardık. Heyecanlıyım” dedi.

Kaşıkla yakaladığı ve uzun uğraşlar sonucu kıyıya çekmeyi başardığı deniz levreğini “Karasu Olta Balıkçıları” sayfasında ve YouTube kanalında paylaşan Mehmet Bingül, bir anda hem ilçede hem de il genelinde ilgi odağı haline geldi.

2019 yılı Kasım ayı sonlarında Küçükboğaz mevkiinde Karasulu balıkçı Adnan Yılmaz tarafından da lüfer ağıyla 8 kiloluk deniz levreği yakalanmıştı.Yılmaz da paylaştığı fotoğrafla sosyal medyada ses getirmişti.

HABERE AİT VİDEO:

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR:

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 10:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Balığı yakalayan kişi
Balığı yakalayan kişi - 2 yıl Önce

balığın yakalanma anının tamamı için Youtube: KARASU OLTA BALIKÇILARI

SIRADAKİ HABER