Ölüm yolunda buraya dikkat!

Son bir yılda dört ölümlü kazanın meydana geldiği Ankara Caddesi (Karasu-Kocaali yolu) kazaların en aza indirilmesi amacıyla Yalı Mahallesi bölgesine uyarı ve ikaz levhaları yerleştirildi. Böylece sürücülerin, hızlarını düşürmesi ve olası bir ölümlü kazanın önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Ölüm yolunda buraya dikkat!


-

Karasu-Kocaali yolu (Ankara Caddesi) üzeri Işıklar mevkiine yakın bir noktaya çizilen yaya geçidinin varlığını araç sürücülerine göstermek amacıyla uyarı ve ikaz levhaları yerleştirildi. Hız limitinin 75 kilometre olduğu ana caddeye çizilen yaya geçidine metreler kala yerleştirilen levhalarla sürücülerin hızlarını düşürülmesi isteniyor.

Yerleştirilen ikaz levhasıyla yaya geçidine 400 metre kala, sürücülerden hızlarını 70 kilometreye düşürülmesi isteniyor. Geçide 200 metre kala ise araçların hızının 50 kilometreye düşürülmesi gerektiğini belirten levhalar da yerleştirildi.

Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü 17.Şube Şefliği ekiplerince Salı günü yerleştirilen uyarı ve ikaz levhalarına sürücülerin ne kadar uyup uymayacağı ise merak konusu olurken, Yalı İlkokulu ve Yalı Mezarlığı arasına çizilen yaya geçidini kullanacak vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarıda bulunuluyor.

ÖLÜM YOLUNDA URAYA DİKKAT! (izle):

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER