Önlem erken alınıyor

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da larva ilaçlama dönemi başladı. Karasu Belediye Destek Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, genel ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Önlem erken alınıyor


Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, baharın gelmesiyle birlikte ilaçlama çalışmalarına başladı. Ekipler, bahar ayları öncesinde ilçede toplum sağlığını tehdit eden karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı başlattığı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler tarafından, yaz aylarının başlıca sorunlarından olan sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı ilçe merkezi ve çevre mahallelerdeki su birikintileri, bataklık, çöp alanları ve kanallarda etkin bir şekilde ilaçlama yapılıyor.

 

Temiz bir kent

 

İlçemizin her noktasında hijyen ve temizliği sağlamak için hassasiyetle çalışıyoruz” diyerek çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı İshak Sarı, “Temiz kent algısına yakışır bir şekilde ilaçlama çalışması başlattık. Vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek adına gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdan biri de larva ve genel ilaçlama çalışmalarımız. Vatandaşlarımızın sorunsuz bir yaz geçirmeleri adına tüm birimlerimizle çalışmaya devam ediyoruz” sözlerine yer verdi.

 

ÇALIŞMALARA AİT FOTOĞRAFLAR:

 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER