Parkomat geri geliyor

Mayıs ayı olağanüstü meclis toplantısının sekizinci gündemi, parkomat sisteminin yeniden uygulanacağının sinyalini verdi. Geçtiğimiz yıllarda özel bir şirkete verilen ve daha sonra KARSAŞ bünyesinde uygulanan sistem yeniden KARSAŞ bünyesinde uygulanmaya hazırlanıyor.

Parkomat geri geliyor


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

Geçtiğimiz dönemlerde özel bir firma tarafından Karasu’nun yoğun cadde ve sokaklarında uygulanan parkomat sistemi, bu sefer KARSAŞ bünyesinde uygulamaya konulması ile gündeme geldi. Uygulama, Karasu Belediyesi’nin Mayıs ayı olağanüstü meclis toplantısında oylamaya sunulan sekizinci gündem maddesi ile oylamaya sunuldu.

 

Oylamaya sunulan maddede; Karasu’nun muhtelif cadde ve sokaklarında trafiğin yoğun olduğu bölgelerde parklanmayı kontrol altına almak ve düzeni sağlamak üzere Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki alanlarda açık ve kapalı otopark yapmak, işletmek ve işlettirmek amacıyla Karasu Belediyesi’ne yetki verilmesi istendi.

 

İlgili madde, mecliste oy birliği ile kabul edildi. Alınan meclis kararı, Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oylandıktan sonra Karasu Belediyesi’ne yetki vermesi ile uygulamaya konulacak.

 

Trafiğin yoğun olarak görüldüğü ve parklanmayı kontrol altında tutmak istenilen cadde ve sokaklar şöyle:

 

- Cumhuriyet Caddesi (Çift taraflı)

- Mevlana Caddesi (Çift taraflı)

- Hürriyet Caddesi (Çift taraflı)

- Plaj Caddesi (Işıklar ile Atatürk Bulvarı arası, çift taraflı)

- Plaj Caddesi (Işıklar ile Sahil Park arası, çift taraflı)

- Vatan Caddesi  (Çift taraflı)

- Merkez Camii’nin kuzey ve güneyi (Tek taraflı)

- 620.Sokak (Karakol Cad. ile Cumhuriyet Cad. arası, batı tarafı)

- 617.Sokak (Doğu tarafı)

- Doğu ve Batı Karadeniz caddeleri (Sahil yolu, çift taraflı)

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 18:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzeyir ipci
Üzeyir ipci - 2 yıl Önce

Gerekçe bayağı mantıklı. Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde yoğunluğu kontrol altına almak- Bedava olunca alınmıyor- ücretli oluncami alınıyormuş. Doğru ya- bedava olunca herkes aracını tavan üstü park ediyor. Ücretli oldumu lastiklerinim üzerine nizamı park ediyo

SIRADAKİ HABER