Sağanak mevzi yağış uyarısı!

Meteoroloji, sağanak yağış uyarısında bulundu. Tahminlere göre Karasu, Perşembe günü sağanak mevzi yağışın etkisi altında kalacak.

Sağanak mevzi yağış uyarısı!


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

Çarşamba günü az bulutlu bir gün geçirecek olan Karasu’nun, Perşembe günü sağanak şeklinde mevzi yağışın etkisi altında kalması bekleniyor. Çarşamba günü başlayacak olan poyraz rüzgarı, Çarşamba ve Perşembe günü saatte 10-13 km hızla esecek.

 

Bu iki gün süreyle denize girilmemesi konusunda önemli uyarıda bulunuldu. Poyraz rüzgarının etkisiyle Karadeniz’de RİP akıntının oluştuğunu belirten yetkililer, vatandaşa bu konuda çağrıda bulundu.

 

Bir süredir 27-30 derece arasında değişen hava sıcaklıkları, Perşembe gününden itibaren 19 dereceye kadar düşecek. Karasu’da Pazar gününe kadar yağışlı, yer yer çok bulutlu bir havanın olması bekleniyor. İşte Önümüzdeki beş günlük hava durumu tahmini:

 

 

 

MEVZİ YAĞIŞ NEDİR?

 

Bir bölgeye dakikalar süren çok şiddetli yağış bırakan ve kısa süreli de olsa sele neden olan yağış şeklidir. Kümülonimbus adlı siyah bulutların oluşturduğu mevzi sağanak yağış, uzun süreli olmasa da ani su baskınlarına neden olabilir.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2020, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER