Sakarya, bayramda Acarlar’ı tercih etti

Karasu Acarlar Longozu, Kurban Bayramı’nda başta Sakaryalılar olmak üzere çok sayıda tatilcinin tercihi oldu. Longoz, bayram boyunca adeta doldu taştı.

Türkiye’nin ve dünyanın sayısı su basar ormanlarından (longoz) olan Acarlar Longozu, bayram tatilinde yüzlerce ziyaretçinin akınına uğradı. Sakarya’dan ve il dışından gelen çok sayıda ziyaretçi, bayramın keyfini Acarlar Longozu’nda çıkarttı. Dünyada eşi olmayan doğal güzelliği Türkiye’de tek olan beyaz nilüferleri, sayısız kuş türü ve bitki örtüsüyle ziyaretçileri kendine hayran bırakan Karasu Acarlar Longozu, piknikçilerin ve günübirlikçilerin de tercihi oldu.

 

Kafeterya ve restoranında yemek yiyen ziyaretçiler, semaverde çaylarını içmeyi ve uzun yürüyüş yolunda güneşli havanın keyfini, longoz manzarası eşliğinde çıkartmayı ihmal etmedi. Bazı ziyaretçilerin de longozda su bisikleti ile uzun turlar attığı görüldü. Minik ziyaretçiler ise longozda yaşayan ördek, kaz ve kuğuları elleriyle beslerken, aileleri de onlara eşlik etti. Karasu ilçe merkezinin batısında yer alan ve Yenimahalle yolu üzerinden ulaşılan Acarlar Longozu, başta yaz ayları olmak üzere yılın her mevsimi tatilciler tarafından sıkça ziyaret ediliyor.

 

HABERE AİT VİDEO ve FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2017, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER