Şehrin trafiğini harap edecek

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) kampüsü için üniversitenin talep ettiği bin dönümlük alanın da üzerinde bir araziyi sunduklarını ifade eden Çatalbaş, “SUBÜ yerleşkesi eğer merkezde veya güneyde olursa, şehrin trafiğini fazlasıyla harap edecek” şeklinde konuştu.

Şehrin trafiğini harap edecek


-

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 17. Meslek Komitesi Başkanı ve Karasu Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Çatalbaş, SUBÜ kampüsünün Karasu’da kurulmasının şart olduğuna değinerek, belirtilen arazinin deniz yolu, karayolu ve tren yolunun güzergahında bulunması ve Doğu Marmara’ya yakın olduğunun altını çizdi.

“SUBÜ yerleşkesi eğer merkezde veya güneyde olursa, şehrin trafiğini fazlasıyla harap edecek” ifadelerini kullanan Çatalbaş, “Kuzey bölgesinde olması en doğru tercih olacak. Hem bir Karasulu hem de kuzey bölgesini temsilen, Karasu ve Kaynarca arasında 2 bin 700 dönümlük hazine arazisinin en uygun yer olduğunu belirtmek istiyorum” sözlerine yer verdi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 21:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Karasu
Karasu - 2 yıl Önce

Doğru tespit. Şehrin değil yolu yazın fırınlarda ki ekmeğin, musluklardan akan suyun dahi yetmediğini düşünürsek kesinlikle kuzey tarafında olmalı.

SIRADAKİ HABER