Servet saltanatına izin verilmedi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Karasu Merkez Camii’nde mevlidi şerif okutuldu ve şehitler için dua edildi. Dua öncesi konuşan Müftü Günay, “Halkın inançları üzerine servet saltanatı kurmak isteyenlere, Allah fırsat vermemiştir” dedi.

Servet saltanatına izin verilmedi

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

 

Çarşamba günü tüm yurtta olduğu gibi Karasu’da da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri gerçekleştirildi. Günü ilk programı Karasu Merkez Camii’nde okunan mevlidi şerif ve edilen dualar ile gerçekleştirildi.

 

Öğle namazından önce, Merkez Camii’nde İrfan Bulut, H.İbrahim Akdağ, Hamit Yavuzyiğit, Ali Sarımert ve İlçe Müftüsü Bektaş Günay tarafından mevlidi şerif okundu, hatmi şerifleri duası gerçekleştirildi. Dua öncesi Karasu Müftüsü Bektaş Günay, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı.

 

"Dört yıl önce istikbalimize ve istiklalimize kast eden hainlerin planlarına Türk milleti karşı çıkarak bir kahramanlık destanı yazmıştır” diyen Günay, “Halkın inançları üzerine servet saltanatı kurmak isteyenlere, Allah fırsat vermemiştir” ifadelerini kullandı. Namaz çıkışında cemaate lokum ikramında bulunuldu.

 

ANMA PROGRAMINA AİT FOTOĞRAFLAR:

 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2020, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER