Sineklerle beraber mücadele de arttı

Karasu'da halkın son zamanlarda şikayet konusu haline gelen sivrisineklerle mücadelenin arttırıldığını ve ekiplerin tam mesai ilaçlama hizmeti verdiğini söyleyen Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, "Vatandaşımızın şikayetleri doğrultusunda sivrisinekle mücadeleye hız verdik" dedi.

Sineklerle beraber mücadele de arttı

Karasu'nun merkez ve çevre mahallelerinde sivrisinekle mücadelenin hızla devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, "Bize ulaşan şikayetler doğrultusunda sivrisineklerin yumurtladığı ve yoğun şekilde bulunduğu yerlere öncelik vererek mahallelerde ilaçlama hizmeti veren ekip sayısını ikiye katladık" dedi.

 

Başkan İspiroğlu, "Yağan aşırı yağmurlar ile sulak bölgelerde sivrisineklerin üremesi hızlandı. Kurban Bayramı'nda atılan sakatatlar da sinek sayısın artmasına neden oldu. Halkımızın şikayetlerini değerlendirerek bu bölgelere öncelik veriyoruz. Ekip sayımızı iki katına çıkarttık.

 

Merkez ve çevre mahallelerde ilaçlama hizmetimiz son hız devam ediyor" şeklinde konuştu Sinekle mücadelenin hız kesmeden devam edeceğini dile getiren İspiroğlu, "Yaşanılabilir bir kent ve halkımızın huzuru için çalışmalarımız devam ediyor" diyerek halkın şikayetlerine öncelik sırasına göre çözüm bulmak adına çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2017, 10:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 4 yıl Önce

Bayram boyunca manavpinarina ilaclama için belediyeden yardım istedik gelen giden olmadı sadece yazıklar olsun diyorum. Bu kadar basit bir ilaçlama işini bile yapamıyorsa gerisini siz düşünün....

SIRADAKİ HABER