Siper ettiği göğsüne 45 yıl sonra madalyası takıldı

Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, 45 sene önce Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan ve gazilik ünvanını hak eden Mehmet Aydın'a (67) madalyasını takdim etti. Aydın, “Vatanımız için o gün nasıl ölüme gittiysem, aynı enerji ve imanla bugün de giderim” dedi.

Siper ettiği göğsüne 45 yıl sonra madalyası takıldı


-

Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan ve gazi olan Mehmet Aydın (67), gazilik madalyasını almanın gururunu yaşadı. Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı tarafından madalyanın takdim edildiği törende Karasu Askerlik Şubesi Başkan Vekili Per. Asb.Üçvş. Halis Özcan ve Karasu Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Metin Yıldırım da hazır bulundu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) tarafından gönderilen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından teslim edilen Milli Mücadele Madalyası ve Beratı’nı Gazi Mehmet Aydın’a vermekten büyük gurur duyduğunu belirten Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, “Türk milletini, diğer milletlerden ayıran en önemli vasfı, başta vatan olmak üzere gösterdikleri fedakarlıklardır” dedi.

ŞÜKRAN BORÇLUYUZ

“Mehmet Aydın amcamız da bu fedakarlığı gösteren kişilerden biri” diyen Helvacı, “Devletimiz, baş tacımız olan gazilerimizin hem onore edilmesi anlamında hem de sosyal ihtiyaçlarının yerine getirilmesi anlamında gerekli adımları atmaktadır. Mehmet Aydın ve tüm gazilerimize şükran borçluyuz” ifadelerini kullandı.

GÖREVE HAZIRIZ

45 yıl sonra büyük gurur yaşadığını belirten Gazi Mehmet Aydın ise “Genç yaşımızda, vatanımız için nasıl ölüme gitmekten kaaçınmadıysak, bugün de aynı enerjiyle, aynı iman gücüyle yine canımızı seve seve vermeye hazırız. Biz, son nefesimize kadar vatanımızın bekçisi olacağız” dedi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER