Şoförlere bin liralık yakıt desteği verildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından il içerisinde hizmet veren toplu taşıma araçlarına pandemi süreci sonrası biner lira yakıt desteği verileceği açıklanmıştı. J ve M plaka sahiplerine verilen mazot anahtarları, Perşembe günü araç sahiplerine teslim edildi.

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi  /  Kamera ve Fotoğraf: Esra Angün

 

 

Pandemi süreci boyunca yüzde 50 kapasiteyle hizmet veren toplu taşıma araçlarına, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından bin liralık mazot desteği sağlandı. Türkiye’nin her yerinde hizmet veren Shell benzin istasyonlarından alınmak üzere şehir içi minibüs ve Büyükşehir Halk Otobüsü araç sahiplerine yakıt anahtarları teslim edildi.

 

 Karasu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın Karasu Terminali’ndeki yeni hizmet binasında teslim edilen yakıt anahtarları, araç sahipleri tarafından alınarak kullanılmaya başladı. Karasu’da toplamda 74 adet halk otobüsü (J plaka) ve 22 adet de şehir içi minibüsü (M plaka) sahibine destek verildiği öğrenildi.

 

Bin liralık yakıt desteğini alan J plaka halk otobüsü araç sahibi Yakup Yılmaz, “Pandemi sürecinde şoför esnafı zor durumdaydı. Bir nebze de olsa bize nefes aldıran bu destek için Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi. Yılmaz, araçlarında pandemi kurallarına harfiyen uyulmaya devam edildiğini de söyledi.

 

ŞOFÖRE YAKIT DESTEĞİ VERİLDİ:

 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2020, 13:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Faruk Baytok
Ömer Faruk Baytok - 1 yıl Önce

96.000 tlʹyi 1.000.000 tl sermayeli bu açlara vermeseniz açlıktan ölmezlerdi ama 96 yoksul aileye verseydiniz en azından 3 ay idare eder evinin geçimini sağlar sizede dua ederdi.

SIRADAKİ HABER