Sokak sokak gezdiler, kapı kapı dağıttılar

TMO tarafından üreticiden alınarak ücretsiz olarak dağıtıma başlanan patates ve soğanlar, Karasu’da da sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından traktörlerle dağıtılan çuvallar, sahiplerine teslim edildi.

Sokak sokak gezdiler, kapı kapı dağıttılar


-

Bu haber KarasuHaberleri.com’un özgün haber içeriğidir. Haber metni veya haber görselini başka bir sitede görürseniz çalınmış demektir. Bu tür kopyala yapıştır sitelere itibar etmeyiniz. Emek hırsızlığına göz yummayınız.

Üreticiye destek olunması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından alımı gerçekleştirilen patates ve soğanlar, ülke genelinde olduğu gibi Karasu’da da sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

Çuvallar dolusu patates ve soğanlar, Sosyal Vefa Destek Grubu tarafından traktör ve araçlarla sokak sokak gezilerek belirlenmiş ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerine kapı kapı teslim ediliyor. Böylece üreticinin elinde kalan mahsuller de Karasu’da dağıtılmış oluyor.

Karasu Kaymakamlığı koordinesinde gerçekleşen dağıtımda mahalle muhtarları da dağıtım işleminde aktif rol oynuyor. Patates ve çuvalların ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımı, Karasu’nun merkez ve çevre mahallelerde de devam ediyor.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 01:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adınız Soyadınız
Adınız Soyadınız - 1 yıl Önce

Vatandaşı soğan patatese muhtaç hale getir sonra iyi bir iş yapıyormuş gibi bedava soğan patates dağıt. Yeminle fıkralarla Türkiye! Acaba istanbulda olduğu gibi gelen patates soğanları karşılayan basın açıklaması yapan bir devlet görevlisi oldu mu:)

Fukara
Fukara @Adınız Soyadınız - 1 yıl Önce

Pa-ta-tes suuu-ğan işte Erduğan!

.
. - 1 yıl Önce

Saraya mercedes vatandaşa patates!

SIRADAKİ HABER