Söz konusu vatandaşın sağlığıysa taviz yok!

Karasu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, marketlerde rutin olarak yaptığı etiket kontrollerini sıklaştırarak hijyenik şartlar, fiyat etiketleri, raf düzeni ve satılan ürünlerin son kullanma tarihi denetimine devam ediyor.

Söz konusu vatandaşın sağlığıysa taviz yok!


-

Karasu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkında kanun hükümleri çerçevesinde marketlerde kuru gıda, manav, kasap ve içecek reyonlarında etiket denetimi yapıldı.

Karasu Belediyesi Zabıta Müdürü Talat Kaptan, “Zabıta Müdürlüğümüzce yapılan rutin denetimler aralıksız sürdürülmektedir. Son olarak, vatandaşlarımızın daha bilinçli ve sağlıklı alışverişlerini sağlayabilmeleri amacı ile ekiplerimizce marketlerde etiket denetimi yapılmıştır” dedi.

“Marketlerin hijyenik şartları, fiyat etiketleri, raf düzeni ve satılan ürünlerin son kullanma tarihi denetimleri aralıksız devam edecektir” diyen Kaptan, “Özellikle titiz davranan ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmayan işletme sahiplerine teşekkür edilirken, raf düzeni ve fiyat etiketi konusunda belirtilen şartlara uymayanlara ise cezai işlem ve gerekli uyarılar yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2020, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER