Tatil değil, önlem süreci

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu’da yazlığı olan tatilcilere uyarıda bulunarak; “Sağlığınız için, sevdikleriniz ve güvenliğiniz için lütfen evinizde kalın” dedi.

Tatil değil, önlem süreci


16 Mart günü okulların tatil edilmesiyle birlikte özellikle yazlıkçı vatandaşların tatil moduna girdiğini ve Karasu’da ciddi bir nüfus artışı yaşanmaya başladığını ifade eden Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “İlçemizde 16 Mart gününden sonra ciddi bir nüfus artışı yaşıyor. Karasu’da yazlığı olan ve ilçemize gelmek isteyen bütün vatandaşlarımızın kendi evlerinde kalmalarını öneriyoruz. Bu bir tatil değil önlem sürecidir” dedi.

 

Yetersiz kalınabilir

 

Karasu’nun sağlık hizmetleri şu anki nüfus yapımıza göre oluşturulmuştur. Yaşadığımız nüfus artışıyla olası üzücü bir durum yaşamamız halinde sağlık hizmetlerimiz yetersiz kalabilir” diyen Sarı, “Bir de yazlıkçıların ilçemize gelmesiyle daha yetersiz durum ortaya çıkarabilir. Herkes bu dönemde kendi evinde kalmalı ve sağlığı için önlemlerini almalıdır. Uyarılarımız bir kısıtlama değil, önemli bir temennidir” ifadelerine yer verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 3 yıl Önce

Şimdiye kadar kaldılar şimdiden sonrada kalırlar çok beklersiniz...

SIRADAKİ HABER