Tek listeyle başkan Topaloğlu

2 Kasım 2020 tarihinde yapılması planlanan Muhtarlar Derneği Başkanlığı seçimi, Koronavirüs nedeniyle ertelenmişti. 21 Mart Pazartesi günü seçime giden muhtarlar, dernek başkanını seçti. Yeni dönemin başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu oldu. Kongrede bazı muhtarlardan yönetim listesinin daha genç olması ve dernek üyeliği bulunmayan iki muhtarın derneğe kazandırılması gerektiği yönünde görüş bildirildi.

Tek listeyle başkan Topaloğlu


-

KARASULU MUHTARLAR, BAŞKANINI SEÇTİ (izle):

...

Karasu Muhtarlar Derneği Başkanlığı Kongresi, 21 Mart Pazartesi günü gerçekleştirildi. Kongrede Muhtarlar Derneği’nin üyeleri tam kadro katılım sağladı. Kongrenin divan başkanlığını Ortaköy Mahallesi Muhtarı İsmet Turan, divan üyeliğini ise Manavpınarı Mahallesi Muhtarı Ali Çakmak ve Tuzla Mahallesi Muhtarı Mehmet Ertürk yaptı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yassıgeçit Mahallesi Muhtarı Türker Tetik faaliyet raporu ve bütçeyi okudu. Tetik yaptığı konuşmada, “Geçen dönem bana verilen dönemi elimizden geldiği kadar tüm olumsuzluklara rağmen devam ettirmeye çalıştık. Fazla verimli olamadık belki ama muhtarlarımızla olan birlik ve beraberliğin sürmesi için mücadele verdik” diyerek yeni başkan adayı İsmail Hakkı Topaloğlu’na başarılar diledi.

KÜSKÜNLÜK BİTSİN ÇAĞRISI

Ardından başkanlık seçimi için açık oylama yapılmasına karar verildi. Tek liste ile seçime giden Karasu Muhtarlar Derneği üyeleri, oy çokluğuyla Kızılcık Mahallesi Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu’nu seçti. Topaloğlu ise “Birlik olmazsak dağılırız, yem oluruz. Her zaman birlik ve beraberlik içinde olacağız. Derneğimize üye olmayan iki muhtar arkadaşımızı da davet ettik. Onları da yanımızda görmekten gurur duyarız” diye konuştu.

Kongrede Muhtar İsmail Hakkı Topaloğlu’nun yönetim listesine bazı muhtarlardan itiraz geldi. Yönetim kurulu üyelerinin genç ve yeni muhtarlar olması gerektiğine vurgu yapan Kurudere Mahallesi Muhtarı Hasan Emanet şunları söyledi:

YENİ MUHTARLARA YER VERİLMELİ

“Yeni arkadaşlarımızın, bu yönetimde olmasını beklerdik. Yeni muhtarların önü neden açılmıyor? Yeni isimlerle yönetim süslenebilirdi. Halen konuşamadığımız iki muhtarımız var. Onların akıbeti ne olacak? Hiçbir muhtarımızın dernek dışında olmasını istemiyorum. Eğer iki muhtarımız da aramızda olmayacaksa ben bugün itibariyle dernekten istifa ediyorum”

Gerçekleşen kongrenin ardından Hasbil tarım ürünleri / Habil Genç destekleriyle Adanalı Mustafa’nın Yeri’nde bir yemek programı düzenlendi. Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu ve dernek üyelerinin hazır bulunduğu programa Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Jandarma Komutanı Üsteğmen Hasan Alataş, Yazı İşleri Müdürü Turan Yüzücü, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yutkun Cabak, Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Karakaş, Hüdaver Ağun ve Hilmi Erbatan iştirak etti.

Başkan Topaloğlu ve yönetimini tebrik eden Belediye Başkanı İshak Sarı, “Muhtarlarımız, vatandaşa hizmet noktasında vatandaş ile belediye arasındaki önemli köprümüz. Kongrelerinin hayırlı olmasını temenni ediyor, yeni yönetime başarılar diliyorum” dedi.

Karasu Muhtarlar Derneği yönetimi şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU (ASİL): İsmail Hakkı Topaloğlu, Dursun Ali Akbaş, Türker Tetik, Oğuz Özden, Adem İkiz

YÖNETİM KURULU (YEDEK): Ali Haldız, Mehmet Zeki Avcı, İsmet Turhan, Celal İmamoğlu, Ayhan Genç

DENETİM KURULU (ASİL): Temel Aslanbey, Abdullah İngenç, Cumhur Özkan

DENETİM KURULU (YEDEK): Yılmaz Koca, Osman Şahin, Tuncay Tıkan

FEDERASYON DELEGESİ (ASİL): İsmet Turan, Hasan Tabiloğlu, Hasan Emanet, İsmail Hakkı Topaloğlu, Şaban Tutuş, Erdal Kılıç, Oğuzhan Öztürk, Mustafa Kaya, Tuncay Tıkan, Kemalettin Zengin

FEDERASYON DELEGESİ (YEDEK): Ali Haldız, Mehmet Zeki Avcı, Eyüp Dinç, Celal İmamoğlu, Ali Çakmak, Abdullah İngenç, Yılmaz Koca, Veysel Aksu, Osman Şahin, Yusuf Sağır

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2022, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER