Turizm getirisi yüksek iki proje

Sakarya Vali Yardımcısı Selda Dural ile Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, Karasu Kalesi ve karavan parkı için Karasu’da incelemelerde bulundu. Her iki projenin de hayata geçirilmesiyle hem Sakarya’nın hem de ilçenin turizm getirisine önemli ölçüde katkı sağlanması planlanıyor.

Turizm getirisi yüksek iki proje


-

Vali Yardımcısı Selda Dural ile Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, Karasu’da turizme kazandırılması planlanan iki alanda incelemede bulundu. Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Hasan Alataş ve İlçe Yazı İşleri Müdürü Turan Yüzücü de ziyarette hazır bulundu.

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı ve Belediye Başkanı İshak Sarı, Dural ve Acar’a, Karasu Kalesi’nin tarihçesi, konumu, genel yapısı ile karavan turizminin yapılması düşünülen alanlar hakkında bilgi verdi.

ÖNEMLİ İKİ PROJE

Belediye Başkanı İshak Sarı, “Karasu Kalesi’nin gün yüzüne çıkarılması ve turizme kazandırılmasının ilçemize büyük katkı sağlayacağı düşüncesindeyiz. Ayrıca doğada tatil yapmayı sevenler için kamp ve karavan olmazsa olmazdır. Şehrimiz deniz, doğa, nehir, göl ve turizm açısından zengin alanları içermekte. Bu alanlar karavan turizmi için de çok uygun” dedi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2021, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER