Türkiye’nin ikinci büyük subasar ormanı kışın da büyülüyor

Türkiye’nin ikinci büyük doğal subasar ormanı olan Acarlar Longozu, karla kaplı manzarasıyla dikkat çekiyor. Yaz mevsiminde olduğu kadar kış mevsiminde de ayrı bir güzelliğe sahip Acarlar, Sakarya Valiliği tarafından başlatılan rekreasyon projesinin tamamlanarak ziyaretçileri kabul edeceği günü bekliyor.

Türkiye’nin ikinci büyük subasar ormanı kışın da büyülüyor


-

ACARLAR LONGOZU'NUN BÜYÜLEYEN KAR MANZARASI (izle):

...

Bursa Karacabey Longozu’ndan sonra Türkiye’nin ikinci büyük doğal subasar ormanı olarak kabul edilen Acarlar Longozu’nun karla kaplanmış manzarası görenleri büyülüyor. Havadan görüntülenen Acarlar Longozu, yaz mevsiminde yarı kış mevsiminde ayrı güzelliğe sahip olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Karasu ve Kaynarca ilçelerinin ortasında bulunan, 24 kilometrekarelik alanıyla alaca balıkçıl, kaşıkçı, çeltikçi, karabatak, bahri, kadife ördek, sülün, yaban ördeği, deniz ve balık kartalları gibi 200'e yakın yerli ve göçmen kuş türünün barındığı longoz, yılan balığı, sazan, yayın, kızılkanat, turna ve kefal gibi balıklara da ev sahipliği yapıyor.

Karasu’da etkili olan yoğun kar yağışı sonrası tamamen karla kaplanan Acarlar Longozu’nda Sakarya Valiliği tarafından başlatılan rekreasyon ve düzenleme çalışmaları da devam ediyor. Longoz, projenin tamamlanmasıyla yeniden ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

HABER / FOTOĞRAF / GÖRÜNTÜ: Nevtan Angün ve Davut Genç

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2022, 23:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER