Uygulama bu akşam başlıyor

Yurt genelinde olduğu gibi Karasu'dan da bugünden itibaren her gün yatsı ezanından önce sala okunacak. Aydın, Koronavirüse karşı alınan önlemlerin beraberinde Karasu halkını yatsı ezanının hemen akabinde evlerinden hep birlikte dua etmesi için çağrıda bulundu.

Uygulama bu akşam başlıyor


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi
Esra Angün'ün haberiKoronavirüse karşı yapılan ciddi önlemlerin yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan da manevi destekler gelmeye devam ediyor. Yurt genelinde olacağı gibi Karasu’da camilerden bugünden itibaren her gün yatsı ezanından önce sala okunacak. Salanın ardından yatsı ezanı sonrasında minareden koronavirüsünü ülkemizin bir an önce atlatabilmesi için dualar okunacak.

 

"Birşey olmaz" demeyin

 

Karasu halkını hep birlikte evlerinden dua etmesi davette bulunan Karasu İlçe Müftüsü Mustafa Aydın, “Aslında çok fazla söze gerek yok. Ancak vatandaşlarımızın evlerinden duaya iştirak etmeleri ve devletimizin yetkilileri tarafından yapılan uyarıları dikkate alarak evde kalmaları hususunda daha hassas davranmalarını tavsiye ediyorum. ‘Ben gencim, bana bir şey olmaz’ düşüncesini bir tarafa bırakarak dışarıda önemli işi olmayan gençlerin de çağrılara uymasını tavsiye ediyorum” sözlerine yer verdi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da, Ankara Kocatepe Camii’nden dua edecek ve o anlar ulusal basından canlı yayınlanacak.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 18:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekrem Ünal
Ekrem Ünal - 3 yıl Önce

Allah razı olsun hastalara şifa versin allah hepimizi korusun inşaallah

SIRADAKİ HABER