Uzağı yakın yapacağız

Uzağı yakın yapacağız Üniversitelerin güçlerinin birleşmesi ülke için geleceğe yapılacak en büyük yatırım olacağını ifade eden Adanur, “Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin akademik kadrosu ve öğrencileri ile Sakarya’nın uzak görünen kuzey bölgesini yakın yapabilme gayesi içinde olacağız” dedi.

Uzağı yakın yapacağız


-

Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Muammer Adanur, SUBÜ kampüsünün Karasu’ya kazandırılması noktasında yaptığı açıklamada, “Kurulmasını planladığınız yeni kampüs ve eğitim yuvamızın, Karasu’da bulunan iş insanları ile ilişkilerini ve beraber çalışma kapasitesini kurumsal bir yapıya kavuşturmak ciddi bir önem taşıyor” şeklinde konuştu.

“Kuzey bölgesinde Ferizli, Kaynarca ve Kocaali ilçelerimizin tam ortasında konumlanan Karasu ilçemiz, şehrimizin tüm dünyaya açılan liman kapısı ve demiryolu geçiş noktası olması ile ayrıca bir stratejik öneme sahip” diyen Başkan Adanur, stratejik öneme sahip konumun artık avantaja dönüştürülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

İlçenin yükselen değerlerinin gerektiği kadar dikkat edilmemesi sonrasında bu değerlerin yitirilmemesi gayesiyle çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Muammer Adanur, “SUBÜ kampüsünün Karasu’da kurulması adına yaptığımız bu gayretli çalışmaya ilçemizin gerek bu alanda faaliyet gösteren gerekse sanayi çalışmalarında öncü olan tüm kurum ve kuruluşların da destek vermesi gerekiyor. Bu aynı zaman Karasu’dan alınanın Karasu’ya geri verilmesi anlamına geliyor” dedi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 19:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
uzak
uzak - 2 yıl Önce

zaten demişsiniz; gerçekten uzak. bu da önemli bir kriter üniversite için.

SIRADAKİ HABER