Vitrinimizdeki çirkin görüntü kaldırılıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya’nın incisi konumunda olan Karasu’nun vitrini Karasu sahilindeki “kum falezlerini” ortadan kaldırarak sahil düzenleme çalışması başlattı. Yapılan çalışmayla Karasu sahilindeki belediyeye ait plajlar yaza hazır hale getiriliyor.

Vitrinimizdeki çirkin görüntü kaldırılıyor

-

Büyükşehir Belediyesi, Sakarya sahillerindeki yaz hazırlıklarına başladı. Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan başta Karasu olmak üzere Kuzey sahillerinde başlayan çalışmalar kapsamında Karasu 32 Evler Plajı ve Sahil Park Plajı’nda vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılayacağı alanlar yeniden düzenleniyor, duş alanları ile kabinler onarılarak daha modern bir hale getiriliyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada sahillerde vatandaşların tüm sosyal ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanları temiz ve çevreci bir anlayışla gerekeli donanımlarla hizmete sunulacağı ifade edildi. Aynı kapsamda Sahil Park önündeki sahilde her yıl oluşan kum falezleri ve derin kum çukurları da kepçe yardımıyla dolduruluyor ve kullanıma hazır hale getiriliyor.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 21:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER