Yapımı duran kanal projesi ihalede

Bir süre önce Küçükboğaz mevkiinde başlayan ve ardından duran kanal projesi çalışmaları yeniden başlama aşamasında. Eylül ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Sarı, “Proje, önümüzdeki ay ihaleye çıkacak. İlk olarak kanal üzerinde yer alacak köprülerin yapımı tamamlanacak” dedi.

Yapımı duran kanal projesi ihalede


-

Salı günü gerçekleştirilen Karasu Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı İshak Sarı, kanal projesinin önümüzdeki ay ihalesinin yapılacağını belirtti. CHP’li meclis üyesi Şakir Şen’in kanal projesine yönelik gündem dışı sözüne yanıt veren Sarı, “Projenin maliyeti 25 milyon liraya yükseldi” dedi.

Projenin ihaleye çıkmasının ardından çalışmaların başlayacağını belirten Sarı, “Küçükboğaz’dan Sakarya Nehri’ne kadar olan hatta öncelikli yapılması gereken 14 adet köprümüz var. İlk olarak kanal üzerindeki köprüler inşa edilecek. Fakat bizim yollarımızın genişliği ile sadece 5 adet köprünün maliyetini karşılanacağı da söylendi. Köprülerin yapımından sonra kanalın iki ucunun bağlantısının açılması kolay” diye konuştu.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2022, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER