Yaz şenliği gibi kan bağışı kampanyası

Sakarya’nın Karasu ilçesinde eşine benzerine rastlanmamış bir kan bağışı kampanyası düzenlendi. Karasu Sahil Park’ta kan bağılarını kabul eden sağlık ekiplerine, toplum gönüllüsü Sefer Beyenal’ın müzikleri eşlik etti. Yazlıkçılar ve ilçe halkı kan bağışına büyük ilgi gösterdi.

Yaz şenliği gibi kan bağışı kampanyası


-

GÜLE OYNAYA KAN VERDİLER (izle):

...

Türk Kızılay Sakarya Kan Bağışı Aracı, Karasu sahilinde kan bağışlarını kabul etti. Gündüz saatlerinde başlayan kan bağışı kampanyası, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü. Sakarya Müzisyenler Derneği Eski Başkanı ve toplum gönüllüsü Sefer Beyenal’in müzikleri eşliğinde kan bağışına büyük ilgi oldu.

Tatilciler ve vatandaşlar, Beyenal’in müzikleri eşliğinde horon ve halay çekti, dans etti. Sefer Beyenal, vatandaşları sık sık kan bağışı yapmaya davet etti. Etkinliği olumlu bulan tatilci Afra Dursun, “Kan vermeyi çok teğşvik eden bir etkinlik. Kilom müsait olmadığı için kan veremedim ama çok olumlu bir program” dedi.

Kan bağışında bulunan Hüseyin Selalmaz ise “Kan bağışı yapmanın önemini bildiğim için kan bağışında bulunuyorum. Programı son derece güzel e eğlenceli buldum. Teşvik edici bir etkinlik olmuş” diyerek herkesi kan bağışında bulunmaya davet etti.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2021, 16:27


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER