Yıllardır bekleniyordu, Karasu’ya demirledi

Karasu’da yıllardır ihtiyaç duyulan sahil güvenlik timi botu, Cuma günü Karasu’ya giriş yaptı ve limana demirledi. SAGET-31 sahil güvenlik botu, bundan sonra Karasu sahilinin güvenliğini sağlayacak.

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

 

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde oluşturulan Sahil Güvenlik ve Emniyet Timleri (SAGET-31) Karasu sahillerinde göreve başladı. Cuma günü saat 14:30’da IC Karasu Port’a (Karasu Limanı) giriş yapan SAGET-31 sahil güvenlik botu, mürettebatı eşliğinde limana demirledi.

 

Hendek’te yaşanan patlama sonucu yaralanan ve hayatını kaybedenlerin olması nedeniyle, botun limana girişi sırasında gerçekleştirilmesi planlanan karşılama töreni, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan’ın talimatıyla iptal edildi. Sahil güvenlik timi, liman yönetimi tarafından karşılandı.

 

Karasu’da stratejik tesislerin ve kıyı güvenliğini sağlayacak olan SAGET-31 botu, limana giriş sırasında iki adet römorkör tarafından karşılandı. Yüksek mesafeye tazyikli su sıkarak sahil güvenlik timini selamlayan römorkörler, sirenleriyle bota eşlik ederken Karasu cankurtaran ekipleri de jetski araçlarıyla botu karşıladı

 

SAGET-31 LİMANA BÖYLE GİRİŞ YAPTI (VİDEO):

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 23:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER