Yüzde 80’i uyuyor ancak yeterli değil

İçişleri Bakanlı tarafından ülke genelinde uygulanan maske denetimi, Cuma günü Karasu’da da gerçekleştirildi. Kaymakam Dr. Helvacı, halkın yüzde 80’inin tedbirlere uyduğunu ancak yeterli olmadığını vurguladı.

Yüzde 80’i uyuyor ancak yeterli değil


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi


Cuma günü Karasu Dörtyol ışıklar mevkiinden Sahil Park’a kadar maske denetimi yapıldı. Denetimlerde Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkan Vekili Sabri Aslanbay, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Tevfik Altunel, İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol ve beraberindekiler eşlik etti.

 

Mahalle Muhtarı Dursun Ali Akbaş, denetim süresince Kaymakam Dr. Helvacı ve beraberindekileri yalnız bırakmadı. Esnaf ve vatandaşları denetleyen ekip, alınması gereken tedbirler konusunda bilgilendirmede bulundu.

 

Denetim sonrası ilçe halkının yüzde 80’inin maske kullanımına dikkat ettiğine değinen Kaymakam Dr. Helvacı, “Bilindiği üzere malesefki ülke genelinde vaka ve vefat sayılarımızda artış mevcut. Tedbirler konusunda yalnızca maske kullanmak yeterli değil. Maske kullanımı kadar sosyal mesafe ve el hijyeninde de hassasiyet gösterilmeli” ifadelerini kullandı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2020, 01:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şenol
Şenol - 2 yıl Önce

Hiç akşamları lunapark tarafına indiniz mi ben esnafın yüzde doksanının maskesiz olduğunu gördüm saygılar

SIRADAKİ HABER