Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
07 Mayıs 2017 - Pazar 23:42 Bu haber 3708 kez okundu
 
250 torba çöp topladılar
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Karasu Meslek Yüksekokulu'ndaki 110 öğrenci, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ile birlikte 8 kilometrelik Karasu sahilinde temizlik yaparak, 3 saatte 250 poşet çöp topladı.
GÜNDEM Haberi
250 torba çöp topladılar

mobil uygulama indir 665x200

Öğrenciler, öğretmenler ve Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Akkum mevkii ve Yenimahalle arasında kalan sahilde temizlik yaptı. Sahil boyuncu kumsala atılan pet şişe, naylon poşet, cam, şişe ve karton toplayan öğrenciler, daha temiz ve sağlıklı bir çevre için tatilcilerin daha duyarlı olmalarını istedi.

 

Yaklaşık 3 saat süren ve 110 öğrencinin katıldığı sahil temizliğinde yaklaşık 250 torba çöp toplandı. Öğrencilerle birlikte çöp toplama projesine destek veren ve çöp toplayan İspiroğlu, Karasu sahilindeki çöpleri toplama programında öğrencilerle bir araya geldiklerini söyledi. Sakarya Nehri'nin denize getirdiği yüzeysel atıklardan hafif olanlardan ve genelde pet şişe, cam şişe ve karton parçalarını sahilden topladıklarını ifade eden İspiroğlu, “Deniz kirliliği yok fakat derelerden ve nehirden gelen yüzeysel atıklar bulunmaktadır. Önümüzdeki günlerde yaz sezonumuz başlıyor. Gelen yazlıkçılarımızın buradaki kurallara uymalarını istiyoruz” diye konuştu.

 

Öğrencilerden Dilek Erdemir de çevreyi temiz tutmak ve diğer insanlara örnek olmak için bu projeyi başlatmaya karar verdiklerini söyledi. Karasu Meslek Yüksekokulu Müdürü Zafer Tatlı da öğrencilerle Karasu sahili temizliğine önem verdiklerini ve yaz sezonu başlamadan önce sahili temizlediklerini ifade ederek, “Tabii biz bu işi burada Belediye Başkanı ile birlikte sembolik olarak yapıyoruz. Tabii ki sahilimizin temiz olması için belediyemiz de elinden geleni yapıyor ki ne kadar temiz olursa bizler buraya o kadar turistti rahatlıkla çekebiliriz” dedi.

 

Karasu Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Mesut Gürdağcık da bu işi geleneksel hale getirdiklerini belirterek, şunları kaydetti: “Turizm demek çevre demek. Çevre demek temizlik demek... Temizlik demek insana saygı demek... Bizler de böyle güzel bir sahili olan yerde güzel şeyler bırakmak istiyoruz. Öğrencilerimiz de bizlere bu konuda katkıda bulunuyorlar. Belediye ile iş birliği yaparak biz bu işi sürekli hale getirdik”

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
250 torba çöp topladılar
250 torba çöp topladılar
250 torba çöp topladılar
250 torba çöp topladılar
250 torba çöp topladılar
250 torba çöp topladılar
Yorumlar
Haber Yazılımı