Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 19:36 Bu haber 1976 kez okundu
 
65 yaş üzerine bir kereye mahsus izin
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada çok sayıda 65 yaş üzeri vatandaşlar için beklenen haberi açıkladı. Koca, ilk kez ve bir kereye mahsus olmak üzere izin verileceğini belirtti.
TÜRKİYE Haberi
65 yaş üzerine bir kereye mahsus izin

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi


Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları yasak olan haftada bir gün, belirli saatlerde sokağa çıkmalarına izin verilen 65 yaş üzeri vatandaşlar için bir müjdeli haber daha geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çok sayıda vatandaşın beklediği haberi duyurdu.

 

Tedbirlere uyulduğu takdirde bayram sonrasında daha özgür olunacağını belirten Bakan Koca, 65 yaş üzeri vatandaşlara bir kereye mahsus olmak üzere ve gittikleri yerde en az bir ay kalmak şartıyla seyahat izni verileceğini duyurdu. Böylece, memleket hasreti çeken 65 yaş üzeri vatandaşlar, gittikleri şehirde bir ay kalmak şartıyla seyahat izni alabilecek.

 

Başvurular, 21 Mayıs Perşembe günü saat 09:00 itibariyle yapılmaya başlandı. Başvuru yapmak isteyenlerin e-Devlet, İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi ve Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı üzerinden yapabilecekleri belirtildi.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: sağlık bakanı, fahrettin koca, 65 yaş üzeri, memleket izni, seyahat zni
Yorumlar
Haber Yazılımı