Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 10:05 Bu haber 3173 kez okundu
 
Ahmet Bayrak’ı devraldı
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl başlatılan farkındalık projesiyle Karasu’da 31 yıllık eğitim hayatı son bulan emekli öğretmen Ahmet Bayrak, müdürlük yaptığı okulda derse girdi. Emekliliğinin ardından ilk dersi olan Bayrak, derste yoklama aldı ve öğrencilerle keyifli dakikalar yaşadı.
EĞİTİM Haberi
Ahmet Bayrak’ı devraldı

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir dizi program gerçekleştirildi. 25 Kasım Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl başlatılan farkındalık projesiyle il genelinde olduğu gibi Karasu’da da emekli olan bir öğretmen emekli olduğu okulda uzun bir aradan sonra ilk defa derse girdi. 31 yıllık eğitim hayatını emeklilik dolayısıyla sonlandıran emekli öğretmen Ahmet Bayrak, müdürlük yaptığı Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 9. sınıf öğrencilerinin dersine girdi. Okul Müdürü Canan Başaran tarafından karşılanan Ahmet Bayrak’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Müftüsü Mustafa Aydın, İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Fikret Güldemir ve Halil Dursun da eşlik etti. Öğrencilerle bir araya gelen emekli öğretmen Bayrak, öğrencilerle uzun uzun sohbet etti ve eğitim hayatı boyunca yaşadığı deneyimlerini aktararak eğitimin öneminden bahsetti, tahşiyelerde bulundu.

 

Okullarda izi var

 

Dersin sonuna doğru yoklama alan Ahmet Bayrak, emekli olduktan sonra ilk defa derse girmiş olmanın verdiği duyguları aktardı. “Tekrar öğrencilerimle buluşma imkanı verseler bana, tekrar öğretmenliğe dönerim” diyerek sözlerine başlayan Bayrak, “Öğrencilik yılları en güzel yıllarımız. Her zaman söylüyorum; ‘Öğrenemeyen öğrenci yok’.  Öğrencilerime hep o gözle baktım” diye öğrencilere yönelik konuşarak onlara geleceğe dair hiçbir zaman umutlarını yitirmemeleri gerektiğine vurgu yaptı. “Ahmet öğretmenimizin birçok okulda izi var” diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Turhan, eğitim süresince vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür etti. Ders sonrası öğretmenler odasında okulun öğretmenleriyle bir araya gelen Bayrak, kendisi için hazırlanan pastayı Müdür Turhan ile birlikte kesti. Okul Müdürü Başaran ise, Bayrak’a öğretmenler gününü kutlayarak çiçek takdim etti.

 

HABER ve FOTOĞRAFLAR: Esra Angün

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Esra Angün
Etiketler: ahmet bayrak, öğretmenler günü, karadeniz meslek lisesi
Yorumlar
Haber Yazılımı