Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 15:25 Bu haber 5420 kez okundu
 
Amatörden dünya birinciliklerine
7 - 13 Ekim Amatör Spor Haftası dolayısıyla 9 Ekim Çarşamba günü düzenlenen Milli Söyleşi adlı programda Karasu’nun yetiştirdiği ve hem ülke genelinde hem de uluslararası müsabakalarda sayısız dereceler alan milli sporcular, spor hayatları boyunca kazanım ve deneyimlerini aktardı. Programda Okul Sporları İl Temsilcisi İlhan Sütlü, Karasu’nun çok sayıda branşta faaliyet yapmasıyla Sakarya’da 16 ilçe içerisinde birinci sırada olduğunu vurguladı.
SPOR Haberi
Amatörden dünya birinciliklerine

Gençlik ve Spor Karasu İlçe Müdürlüğü tarafından 9 Ekim Çarşamba günü saat 14:00’da Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda 7 - 13 Ekim Amatör Spor Haftası dolayısıyla Milli Söyleşi adlı program düzenlendi. Sunuculuğunu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç’ın yaptığı programa Karasu KYK Müdürü Taner Gürkan, Karasulu milli sporcu ve Okul Sporları İl Temsilcisi İlhan Sütlü ile milli boksör Remzi Akbaş, milli voleybolcu Emre ve Banu Toktamış, milli curling (körling) sporcusu İlhan Osmanağaoğlu, milli karateci Şevki Abakoç, milli judocu Pınar Batman, milli boksör Fatmanur Aydın ve çok sayıda sporcu ile öğrenci katıldı. Programda Karasu’nun yetiştirdiği ve hem ülke genelinde hem de uluslararası müsabakalarda sayısız dereceler alan milli sporcular, spor hayatları boyunca kazanım ve deneyimlerini aktardı.

 

En sorunsuz ilçe

 

Programın açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ataç, “Amatör Spor Haftası 2013 yılından beri Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Konfederasyonlarıyla birlikte kutlanmaya başlayan bir hafta. Amatör spor yalnızca futboldan ibaret değil. Diğer branşları da kapsıyor. Bunun en güzel örneğini de bu söyleşi programımızda konuk ettiğimiz ilçemizin yetiştirdiği başarılı sporculardan da görüyoruz. Onların da yarınların başarılı sporcularını yetiştireceğine inancımız tam” dedi. Kemal Ataç’ın ardından söz alan Okul Sporları İl Temsilcisi İlhan Sütlü ise, “Türkiye genelinde bizim okul sporları öğrenci bazındaki sayısal verilerde son beş senedir ilk dörtteyiz. İlçeler de buna dahil. Karasu, okul sporları müsabakalarında en sorunsuz ilçelerimizden biri. Geçen yılki sayılara göre ilçede 12 branşta faaliyet yapıldı. Karasu, okul sporlarında sayısal verilerle 16 ilçenin içerisinde Sakarya’nın birincisi. Bu başarı, bir ekip işi” ifadelerini kullandı. Yaklaşık bir buçuk saat süren programın sonunda Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ataç ve Karasu KYK Müdürü Gürkan tarafından milli sporculara plaket takdim edildi.

 

HABER ve FOTOĞRAFLAR: Esra Angün

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Amatörden, dünya, birinciliklerine,
Yorumlar
Haber Yazılımı