Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 23:51 Bu haber 4520 kez okundu
 
Anket sonuçları onları gösterdi
Karasu Sezi Eratik Ortaokulu 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik Cuma günü Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda Kariyer Günü etkinliği düzenlendi. Program öncesi öğrencilerle yapılan anketler sonucunda yoğun ilgi gösterilen meslek gruplarından Karasu’da görev yapan kişiler, mesleklerini tanıtarak tecrübelerinden bahsetti.
EĞİTİM Haberi
Anket sonuçları onları gösterdi

Cuma günü Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda Karasu Sezi Eratik Ortaokulu 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik Kariyer Günü etkinliği düzenlendi. Program öncesinde öğrencilerle yapılan anketler sonucunda merak edilen meslekler belirlenerek bu mesleklerde görev yapan kişiler tarafından meslek tanıtımı yapıldı. Sunuculuğunu Sezi Eratik Ortaokulu Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Büşra Özten’in üstlendiği programda ilk olarak Karasuspor Altyapı Gençlik Gelişim Antrenörü ve Şehit Hakkı Yılmaz Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ersin Türker ve Karasu Belediyesi Avukatı Arzu Yümnü, öğrencilere meslekleri hakkında bilgilendirmede bulundu ve tecrübelerini aktardı. Ardından söz alan Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknik Müdür Yardımcısı ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Servan Sever ise, geçen dönem müdürlüğünü yaptığı okulun öğrencileriyle hasret gidererek mesleğiyle alakalı bilinmeyenleri aktardı.

 

Becerileri tespit edilmeli

 

Sever’in ardından sırasıyla sahneye çıkan Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ömer Aydın,  Aziziye Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan Aile Hekimi Doktor Özge Kantemiz ve İnşaat Mühendisi Esra Bıyıklıoğlu da mesleklerini tanıtarak bu mesleklere nasıl ve hangi aşamalardan geldiklerini deneyim ve anılarıyla aktardı. Konuşmacılar, bilgilendirmenin ardından öğrencilerin sorularını da ilgiyle yanıtladı. “Aslında 7 ve 8. sınıflar, öğrencilerinin mesleklerini belirlemedeki en önemli dönem” diyen Okul Müdürü Erol Cantürk, “Çocuklarımızı bu dönemde doğru bilgilendirmeli, beceri ve ilgi alanlarını tespit edip bu alanlara yönlendirmeliyiz. Biz de bu doğrultuda okulumuzda bir anket çalışması yaparak çocuklarımızın ilgi alanlarına yönelik meslek gruplarında görev yapan arkadaşları davet ederek öğrencilere doğru bilgileri esas kaynağından aktarmayı planladık. Programın öğrenciler üzerinde olumlu etki oluşturduğuna inanıyorum. Programda büyük katkıları olan konuşmacı arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

HABER ve FOTOĞRAFLAR: Esra Angün

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Esra Angün
Etiketler: Anket, sonuçları, onları, gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı