Haber Detayı
23 Şubat 2020 - Pazar 16:15 Bu haber 1868 kez okundu
 
Avrupa harekete geçiyor
Karasu Gençlik (KARGENÇ) Kulübü, Erasmus+ projeleri kapsamında örnek bir projeye imza attı. 7-11 yaş grubuna yönelik proje, İtalya’nın Roma şehrinde resmen başladı.
SPOR Haberi
Avrupa harekete geçiyor

Her yıl hazırladıkları uluslararası projeleriyle dikkatleri üzerine çeken KARGENÇ Kulübü, bu yıl 7-11 yaş grubuna yönelik bir sportif projeye imza attı. EU ON THE MOVE (Avrupa Harekette) adlı proje, Roma’da düzenlenen açılış toplantısıyla başladı. Proje hakkında bilgi veren KARGENÇ Kulübü Başkanı Ersel Aydın, “Erasmus+ kapsamında gerçekleştirilen proje ile ilkokul öğrencilerinin okul sonrası egzersiz alternatiflerini çeşitlendirecek modüller hazırlandı” dedi.  Aydın, “7-11 yaş aralığını hedef alan Hırvatistan koordinatörlüğündeki projemizde toplam 8 ülke işbirliği yapacak” şeklinde konuştu.

 

Karasu’da da katılım

 

Türkiye’den de Kargenc Kulübü’nün ortağı olduğu projenin Roma’da yapılan açılış toplantısı ile resmen başlamdığını sözlerine ekleyen Ersel Aydın, “Çocukların eğlenceli ve güvenli spor yapabileceği modüller ve drilleri içeren projemize Karasu’daki ilkokul öğretmenleri de katılım sağlayabilecek. Projemizin uzman ekibi (kinesyologlar, fizyoterapistler, spor doktorları ve antrenörler) tarafından hazırlanacak olan modüller, bilimsel doğrulamaları içeren tamamen güvenli egzersiz alternatifleri içerecek” diyerek sözlerine son verdi.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: karasu, kargenç, erasmus, ersel aydın, proje
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Avrupa harekete geçiyor
Avrupa harekete geçiyor
Avrupa harekete geçiyor
Yorumlar
Haber Yazılımı