Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 17:33 Bu haber 2418 kez okundu
 
Bakanlık’tan yeni tedbirler
Koronavirüs salgınına karşı İçişleri Bakanlığı tarafından yeni tedbir kararları alındı. İşte tedbir kapsamında alınan tedbirler ve faaliyeti durdurulan işletmeler:
GÜNDEM Haberi
Bakanlık’tan yeni tedbirler

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi
Nevtan Angün'ün haberi


 

İçişleri Bakanlığı, 81 ile gönderdiği genelgelerle Koronavirüs’e karşı yeni tedbirler aldığını açıkladı. Bakanlık, asker uğurlama töreni ve piknik faaliyetlerinin ardından aldığı yeni bir kararla berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin de geçici olarak durdurulması yönünde karar aldı. İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği “Koronavirüs Tedbirleri” konulu ek genelgede berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin 21 Mart Cumartesi günü saat 18:00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulduğunu bildirdi.

 

Randevusuz alınmayacak

 

İl ve ilçe nüfus müdürlüklerinde de bazı tedbirler alındı. Karasu İlçe Nüfus Müdürü Hayriye Türe’den alınan bilgilere göre randevulu sistemde yapılan düzenlemeyle biyometrik veri alınan T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi (ehliyet) başvurularında randevulu işlem süresi 8 dakikadan 30 dakikaya çıkartıldı. 18 Mart gününden itibaren uygulanmaya başlanan kararla zorunlu ve acil haller dışında T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi müracaatlarının randevusuz olarak kesinlikle alınmayacağı öğrenildi.

 

Kaynak: (SYH) - Sakarya Yenihaber Editör: Nevtan Angün
Etiketler: koronavirüs, nüfus müdürlüğü, berber, kuaför, güzellik merkezi, kapatı
Yorumlar
Haber Yazılımı