Haber Detayı
09 Şubat 2020 - Pazar 08:45 Bu haber 2946 kez okundu
 
Beklenen kar, geç de olsa geldi
Perşembe günü yağması beklenen kar, Karasu ilçe merkezinde etkisini Pazar günü gösterdi. Pazar günü uyanan vatandaşları, bembeyaz bir örtü karşıladı.
GÜNDEM Haberi
Beklenen kar, geç de olsa geldi

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

 

Perşembe günü özellikle çocuklar tarafından büyük umutla beklenen kar, etkisini pazar günü gösterdi. Meteoroloji tarafından perşembe gününden kar yağışı uyarısında bulunulmasının ardından çocuklar büyük bir bekleyişe girmişti. Perşembe günü Karasu'nun yüksek kesimlerinde kendisini hissettiren kar yağışı, pazar günü ilçe merkezini etkisi altına aldı. Pazar günü uyanan vatandaşlar, perdelerini açtığında bembeyaz bir örtü ile karşılaştı. Karasu'nun yüksek kesimlerinde kar seviyesi yer yer 25 santimetreyi geçerken, ilçe merkezinde 5 santimetreyi buldu.

 

Okullar tatil olur mu?

 

Kar yağışının ilçe merkezinde de etkili olmasının ardından gözler valiliğe ve kaymakamlıklara çevrildi. Pazartesi günü okulların tatil olmasını umut eden çocuklar, valilikten ya da kaymakamlıktan gelecek tatil haberini beklemeye başladı. 9 Şubat Pazar ve 10 Şubat Pazartesi günü hava sıcaklıklarının -4 ile 5 derece arasında değişeceği belirtilirken kar yağışının etkisini pazar günü itibariyle Karasu'da kaybetmesi bekleniyor. Salı gününden itibaren hava sıcaklıkları -2 ile 11 derece altında değişirken, ilçede yağmurun etkisi olacağı tahmin ediliyor.

 

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: karasu, kar, kar yağışı, sakarya
Yorumlar
Haber Yazılımı