Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 22:55 Bu haber 2479 kez okundu
 
Bekleyen hasta sayısı artıyor
Her geçen gün organ nakli bekleyen hasta sayısının artmasıyla birlikte organ bağışına dikkat çekildi. Karasu Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen etkinlik ile organ bağışının önemi anlatıldı.
SAĞLIK Haberi
Bekleyen hasta sayısı artıyor

Karasu Devlet Hastanesi Organ Bağışı Birimi ve Eğitim Birimi personelleri Fatma Takıcı ve Tuğba Vatangül tarafından organize edilen etkinliğe Hastane Başhekimi Op. Dr. Celalettin Akyol ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Müge Yıldız ve yataklı servis personeli katıldı. 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında açılan stantta hasta yakınlarına ve servislerde hastalara bilgilendirme yapılarak organ bağışının önemine vurgu yapıldı. Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Celalettin Akyol, etkinlik hakkında bilgi verdi.

 

Sayı artıyor

 

“Tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, tüm dünyanın olduğu gibi, ülkemizin de en önemli sağlık sorunlarının başında yer alıyor” diyen Akyol, “Türkiye’de, organ ve doku nakli bekleyen hastaların sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle kalp ve karaciğer nakli bekleyen hastalar, uygun organ bulunamaması nedeniyle hayatlarını kısa süre içinde kaybediyorlar” şeklinde konuştu. Etkinlik sonunda hastane personeli, organ bağışı bekleyen hastaların umudunu simgeleyen sembolik balonları gökyüzüne uçurdu.

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Bekleyen, hasta, sayısı, artıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı