Haber Detayı
26 Aralık 2019 - Perşembe 14:13 Bu haber 1966 kez okundu
 
Bir haftayı böyle geçirdiler
Halk arasında yerli malı haftası olarak da bilinen Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kutlamaları yurt genelinde olduğu gibi Karasu’daki okullarda da düzenlendi. Anaokulu ve ilkokullar, alışılmışın dışında gerçekleştirdikleri organizasyonlarla dikkat çekti.
EĞİTİM Haberi
Bir haftayı böyle geçirdiler

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla okullarda bir dizi kutlama programları gerçekleşti. Her yıl düzenlenen yerli malı haftası kutlamalarında alışılmışın dışına çıkan öğretmenler, öğrencileriyle birlikte hazırladıkları organizasyonlarla dikkat çekti. Öğretmenler, çocukları eğlendirmenin ve doyurmanın yanı sıra organizasyona da dahil ederek uygulamalı olarak bilgilendirmede bulundu. Görselliğin ön planda olduğu kutlama programlarında her yöreden eşya ve yiyecekler tanıtıldı. Aziziye İlkokulu 3-C Sınıfı Öğretmeni Lale Turhan, velilerin de desteğiyle birlikte sınıf içerisinde gözleme pişirerek bir ilki başardı. Sınıfta gözlemenin yanı sıra ilçede geçim kaynaklarından biri olan fındık ve bazı yörelere ait eşyalar da yer aldı. Birçok programda seslendirdiği türkülerle bağlamasını konuşturan Turhan, gözlemelerin ardından sazı eline alarak öğrencileriyle birlikte haftanın önemine ilişkin şarkılar seslendirdi. Aynı okulun 3-B Sınıfı Öğretmeni Ceren Kurt ise, sınıf ortamında yemek pişirip çeşitli eşya ve yiyecekleri sundu. Turhan ve Kurt’a, öğretmen arkadaşları ve Okul Müdürü Erol Cantürk’ten de destek geldi.

 

Doydular, eğlendiler, öğrendiler

 

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 4-A ve 4-C sınıfı öğretmenleri Alaattin Oral ve Bayram Turhan, yerli malı haftası programında çocukları da etkinliğin içine dahil ederek sınıflarında çiğköfte yoğurdu. Okulun anasınıfının da düzenlediği etkinlik dikkat çeken kutlamaları arasında yer aldı. Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulamalı Anasınıfı öğrencilerine ise öğretmenleri Huriye Erşen ve Betül Aygüneş tarafından meyvelerin faydalarına vurgu yapmak amacıyla öğrencilere meyvelerden oluşan kostümler giydirildi. Zübeyde Hanım Anaokulu’nda ise, Türkiye’nin her yöresinden eşyaların sergisi yapıldı ve öğretmenleri tarafından tek tek öğrencilere tanıtıldı. Okullarda alışılmışın dışında organize edilen ve öğrencilerin yerinde yiyeceklerin hazırlanışına ve sunumuna şahit olduğu programlara okul idarecileri tarafından destek verildi ve büyük ilgi gösterildi.

HABER ve FOTOĞRAFLAR: Esra Angün

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: karasu, yerli malı haftası, yerli malı
Yorumlar
Haber Yazılımı