Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 19:29 Bu haber 3347 kez okundu
 
Birlikten kuvvet doğdu
Karasu İmam Hatip Ortaokulu’nda şehitlerin anısına düzenlenen programın sonunda aşure dağıtıldı. Okulun öğretmenlerinin elbirliğiyle yaklaşık 600 kişilik hazırladıkları aşureler, okulda birlik ve beraberliğin simgesi oldu.
EĞİTİM Haberi
Birlikten kuvvet doğdu

Youtube Kanalı 665x144

Geçtiğimiz günlerde Karasu İmama Hatip Ortaokulu’nda şehitler anısına bir program düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında programda dağıtılan aşure malzemeleri öğretmenlerin kendi aralarında yaptığı görev dağılımıyla  bir gün öncesinden hazırlanıp getirildi. Malzemelerin harmanlanıp ortaya çıkan lezzet, birlik ve beraberliğin adeta simgesi oldu. Yaklaşık 600 kişilik hazırlanan aşure etkinliğine ilçe milli eğitim şube müdürleri, Karasu İmam Hatip Anadolu Lisesi Müdürü Ergün Demir, Merkez Camii İmam Hatibi Ali Sarımert de iştirak etti.

 

Aidiyetlerini arttırıyor

 

Eğitim öğretim başlangıcında genelde birinci veya ikinci haftasında şehitlerin anısına bir program yapılır” diyerek sözlerine başlayan Okul Müdürü Şeref Çifci, “Şehitlerimiz için düzenlediğimiz programın sonunda çocuklarımıza ve okulumuza yeni gelen 5. sınıf velilerimize ‘okulumuza hoş geldin’ diyerek aşure dağıttık. Hazırlanmasında tamamıyla öğretmenlerimizin emeği var. Okul kültürünün oluşmasında ve yerleşmesinde önem arz ediyor. Ayrıca öğrencilerin, kendi öğretmenleri tarafından hazırlanan aşureleri yemeleri de okula olan aidiyetlerini de arttırmış ve motive etmiş oluyor. Düzenlediğimiz programda aynı zamanda Muharrem ayı dolayısıyla da aşureyi dağıtmış olduk” ifadelerini kullandı. İlk defa bu yıl düzenlenen aşure dağıtımı, geleneksel hale getirilmesi planlanıyor.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Esra Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Birlikten kuvvet doğdu
Birlikten kuvvet doğdu
Birlikten kuvvet doğdu
Birlikten kuvvet doğdu
Birlikten kuvvet doğdu
Birlikten kuvvet doğdu
Yorumlar
Haber Yazılımı