Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Medya Karasu 660x90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 21:08 Bu haber 8831 kez okundu
 
Bu bir cinayettir!
Yeni düzenleme yapılmak için kaldırılan 17 Ağustos Parkı’nda yer alan ağaçların kesilmesi büyük tepki gördü. Muhtar Avcı, “Bu bir cinayettir. Ağaçları kesersin ama ağaç dikemezsin. Sadece fide dikersin” diyerek tepki gösterdi. Karasu Belediyesi’nden de konuyla alakalı açıklama yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Bu bir cinayettir!

Karasu Haberleri & Karasu Cihan Haber

Nevtan Angün'ün haberi

 

Karasu Belediyesi tarafından düzenleme yapılarak yeni bir görünüme kavuşturulacak olan 17 Ağustos Parkı’nda bulunan ağaçlar, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince kesildi. Merkez Camii yanındaki tarihi parkın simgesi haline gelen dev ağaçların kesilmesi büyük tepki çekti. İncilli Mahallesi Muhtarı Mehmet Zeki Avcı, ağaçların kesilmesine tepki gösterdi. “Karasu’da bir cinayet işleniyor” diyen Avcı, “50-60 senelik tarihi ağaçları kesip yerlerine fide dikeceklermiş. Fidelerin ağaç olması için 50 yıl mı beklenecek. Yazık değil mi bu ağaçlara? Bu parkın tarihinden daha fazla tarihe sahip bu canlar ne amaçla kesiliyor?” diyerek tepkisini dile getirdi. Muhtar Avcı, “Bir ağacı kesersin ama yerine ancak fide dikersin, ağaç dikemezsin” ifadelerini kullandı.

 

İstemeye istemeye kestik

 

Karasu Belediye Başkan yardımcısı İsmail Karakaş, konuyla alakalı açıklamada bulundu. Karasu Haberleri & Karasu Cihan Haber’e bir açıklama yapan Karakaş, “Park düzenlemesi için zemin alçaltma çalışması yapıldığında, büyük ağaçların kökleri yüzeye çıktı. Bu da ileride büyük tehlike oluşturacaktı” dedi. Kökü yüzeye çıkan ağaçların zamanla yatmaya başlayacağını ve devrilme riski taşıdığını belirten Başkan Yardımcısı Karakaş, “İleride ağaçların devrilme olasılığının yüksek olduğu belirtildi. Bu da büyük tehlike arz edecekti. Bir aracın ya da vatandaşın üzerine devrilmesi durumunda daha büyük bir sorun oluşturacağı için istemeye istemeye kestik. Biz de çok üzüldük. Yerlerine yeni ağaçlar dikerek telafi etmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bu bir cinayettir!
Bu bir cinayettir!
Bu bir cinayettir!
Bu bir cinayettir!
Bu bir cinayettir!
Bu bir cinayettir!
Satılık Daire 665x300
Yorumlar
Haber Yazılımı