Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 01:29 Bu haber 1833 kez okundu
 
Buruk bir bayram daha
Her yıl büyük coşkuyla kutlanan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, bu yıl sade ve buruk bir tören ile gerçekleşecek. Kaymakam Mercan ve ilçe protokolü, Liman Başkanlığı önünden tekneyle denize açılarak deniz şehitleri anısına çelenk bırakılacak.
GÜNDEM Haberi
Buruk bir bayram daha

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Esra Angün'ün haberi


1 Temmuz Kabotaj Bayramı her yıl büyük coşkuyla kutlanıyordu. Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl, sosyal mesafeli ve sade bir program ile gerçekleşecek törende; halat çekme, ördek yakalama, yağlı kazıktan bayrak kapma gibi sportif etkinlikler yapılamayacak.

 

Geçtiğimiz yıl ise denizde yaşanan boğulma vakası nedeniyle halk oyunları gösterisi kaldırılmış ve buruk bir bayram yaşanmıştı. Bu yıl da, pandemi dolayısıyla 1 Temmuz Çarşamba günü yalnızca Yenimahalle’deki Liman Başkanlığı önünden saat 11:00’da tekne ile denize açılacak.

 

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ve ilçe protokolünün katılımının beklendiği törende, deniz şehitleri anısına Karadeniz’e çelenk bırakılacak. Çelengin ardından tekrar Liman Başkanlığı’na dönüş yapılarak basın toplantısı gerçekleşecek.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Esra Angün
Etiketler: 1 temmuz denizcilik ve kabotaj bayramı, karasu, sakarya, kaymakamlık, aziz mer
Yorumlar
Haber Yazılımı