Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 12:30 Bu haber 6717 kez okundu
 
Cep telefonu yerine bakın ne gönderdiler
Karasu’da yaşayan Seyfullah Bir, “Hediye kazandınız” diyerek satış yapan dolandırıcıların kurbanı olduğunu belirtti. Kendisine cep telefonu kazandığını söyleyen firmanın gönderdiği koliden bakın ne çıktı:
3.SAYFA Haberi
Cep telefonu yerine bakın ne gönderdiler

Konacık Mahallesi’nde yaşayan Karasulu vatandaş Seyfullah Bir, yaklaşık on gün önce bir reklam firması tarafından şahsi telefonundan aranarak hediye kazandığı ve 99 lira karşılığında postahaneden kendisi için gönderilen koliyi alabileceğinin söylendiğini belirtti. Seyfullah Bir, vaad edilen ürünün gönderilmediğini ve dolandırıldığını da sözlerine ekledi. “On gün önce beni arayan özel bir reklam firması yetkilisi, ünlü bir markaya ait cep telefonu kazandığımı söyledi. Çekilişle kazandığımı söyledikleri hediyeyi almak için postahaneye gittim ve koliyi aldım. Evime gelip koliyi açtığımda içerisinden bir şişe su ve zayıflama çayı çıktığını gördüm” diyen Bir, şikayetçi olacağını söyledi.

 

Şikayetçi olacağım

 

Bana söylenen 99 lira karşılığında cep telefonuna sahip olacağımdı. Fakat koliden bir şişe su ve zayıflama çayı çıktı. Bu dolandırıcılıktır. Paramı istemiyorum, bu ürünü geri alsınlar ve bizzat bana biz dolandırıcıyız desinler. Tüketici Hakları’na başvuruda bulunacağım ve şikayetçi olacağım” diyen Seyfullah Bir, “Ben iyi niyetimin kurbanı oldum, kandırıldım. Siz bu hırsızlara aldanmayın, bu tür firma ve insanlara inanmayın. Koliyi açıp kontrol etmeden de teslim almayı. Yetkililerden bu mağduriyetlerin önüne geçmelerini istiyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

HABER: Cihan Emre

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Cep, telefonu, yerine, bakın, ne, gönderdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı