Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
03 Ağustos 2019 - Cumartesi 12:27 Bu haber 4853 kez okundu
 
Çevre Bakanı Karasu’da
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sakarya’ya gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. Kurum, ziyaret programı dahilinde kalabalık bir heyet eşliğinde sel bölgesi içerisinde yer alan Maden Deresi’ne de gelerek incelemelerde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Çevre Bakanı Karasu’da

Youtube Kanalı 665x144

Sakarya’da bir dizi ziyarette bulunan ve programlara katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, selden etkilenen Karasu ve Kocaali’deki bazı bölgelerde incelemede bulundu. Cuma günü Sakarya’ya gelen Bakan Kurum, saat 17:00 sıralarında Karasu Maden Deresi’ne gelerek bölgeyi inceledi ve bilgi aldı.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş eşliğinde Karasu’ya gelen Bakan Murat Kurum, burada Karasu Kaymakam Vekili Esengül Korkmaz Çiçekli, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Karasu Belediye Başkan Vekili Esra Bıyıklıoğlu, AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit ve bölge mahalle muhtarları tarafından karşılandı. Mahalle muhtarlarından da bir kez daha bilgi alan Kurum, ilgili kurumların hasarların giderilmesi için çalışmalar yapacağını ve mağduriyetin bir an evvel ortadan kaldırılacağını ifade etti.

 

 

Sorunların çözümü için talimat verildi

 

Kocaali ilçesinde gerçekleştirdiği bir dizi ziyaret sonrası Karasu Maden Deresi’ne gelen Bakan Kurum ve beraberindeki heyet, selde hasar gören bölge hakkında bilgi aldı. Vatandaşın sorunlarını da dinleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çok sayıda tavuğun telef olduğu çiftlikler ile maddi hasar gören turistik tesislerin sahipleriyle de görüştü. Sel felaketi sebebiyle tüm Sakarya halkına öncelikle geçmiş olsun temennisinde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi İpek Yolu güzergahında bulunması ve tüm dönemlere tanıklık etmiş olması münasebetiyle Sakarya şehri, bizim büyük önem verdiğimiz şehirlerimizden birisi durumunda. Geçen hafta arkadaşlarımız Karasu ve Kocaali ilçelerindeki sel felaketinden etkilenen yerlerde gerekli incelemeleri yaparak ihtiyaçları tespit ettiler. Biz de bugün bölgeye gelerek çalışmaları yerinde denetledik. Sorunların çözülmesi konusunda yapılanları bizzat yakından göreceğiz” dedi. Bakan Kurum, Karasu’daki ziyaretinin ardından program dahilinde Sakarya merkezine gitmek üzere ilçeden ayrıldı.

 

HABER: Nevtan Angün / FOTOĞRAFLAR: Esra Aydın

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı