Haber Detayı
27 Nisan 2019 - Cumartesi 11:35 Bu haber 5993 kez okundu
 
Çocuğunuz için bu haberi okuyun
Son zamanlarda ülke genelinde çocuklara yönelik yaşanana acı olaylar üzerine bir kampanya başlatıldı. Sosyal sorumluluk adına başlatılan kampanyada önemli bir noktaya temas edildi.
3.SAYFA Haberi
Çocuğunuz için bu haberi okuyun

Türkiye genelinde art arta gelen çocuk istismarı haberleri üzerine yine ülke genelinde bir kampanya başlatıldı. Kampanyaya Karasu’dan da destek verilmesi ve ailelerin bilinçli olmaları konusunda da uyarıda bulunuldu. Toplum içinde alışılmış bir korkutma şekli olan fakat bir o kadar da yanlış olan algıya yönelik başlatılan kampanyada, emniyet birimleri ailelere uyarıda bulundu. Bu haberin, sosyal medya üzerinden paylaşılmasının ve mümkün olduğunca yayılmasının da çocukların güvenliği için önem arz ettiği de ifade edildi.

 

İşte sosyal sorumluluk kampanyasının detayları:

 

Kız olsun, erkek olsun; küçük çocuklarınızı asla “Polis geliyor. Seni polise veririm. Bak polis alır seni götürür” diyerek korkutmayın. Yaramazlık yapan veya ağlayan çocuklarınızı, bu şekilde söylemler ile polisten soğutmayın ve onları polisle korkutmayın. Korkutmayın ki; kaybolduğunu anladığında veya ailesini bulamadığında gözü hemen polisi arasın. Polis üniformasını ve polis aracını onlara öğretin. Öğretin ki; başı derde düştüğünde devletin en güvenli yeri olan polisin yanına sığınsın. Polise sığınsın ki, “Seni ailene götüreceğim” diyerek çocuklarımızı kandıran şeref yoksunu kişilerin ardına takılıp gitmesin. Polis üniforması olmayan kişilere kendini emanet etmesin.

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Çocuğunuz, için, bu, haberi, okuyun,
Yorumlar
Haber Yazılımı