Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 00:06 Bu haber 4313 kez okundu
 
Çocuklar artık daha cesur
Karasu Devlet Hastanesi’nde gönüllü olarak görev alan lise öğrencileri, tedavi olmaya gelen çocukların hastane korkusunu ortadan kaldırdı. Lise öğrencilerinin bu duyarlı etkinliği ise büyük takdir topladı.
SAĞLIK Haberi
Çocuklar artık daha cesur

mobil uygulama indir 665x200

Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan bir grup gönüllü, Karasu Devlet Hastanesi’nde örnek bir uygulamaya imza atıyor. “Cesur Çocuklar” projesini bir süredir uygulamaya koyan lise öğrencileri, hastanedeki çocuk polikliniğine tedavi olmaya gelen minik hastaların doktor fobisini ve hastane korkusunu ortadan kaldırıyor. Çocuk hastalara yönelik çeşitli aktiviteler ortaya koyan gönüllü öğrenciler, ailelerin büyük takdirini toplamaya devam ediyor. Çocuk hastalara oyuncak bebek, kitap ayracı ve anahtarlık gibi el emeği ürünlerin hediye edildiği etkinliklerde, palyaço ve sevimli hayvan kostümü giyen öğrenciler de arzu eden çocukların yüzlerini boyuyor.

 

Korku yok, eğlence var

 

Çocuk hastalar ise tedavi öncesi ve sonrası eğlenceli saatler geçirirken, aileler de çocukların doktor korkusunu yenebilmeleri için bu tür aktivitelerden memnuniyet duyduklarını dile getiriyor.
Cesur Çocuklar Projesi’ne katkıda bulunan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı İbrahim Meriç de kendisinin zaman zaman poliklinikte çocuklar için bu tür eğlenceli aktiviteler gerçekleştirdiğini ifade ederek, uygulamanın çocuklarda doktor korkusunu azalttığının ve muayene işlemlerinin daha kolay yapılabildiğinin önemine dikkat çekti.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:
 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çocuklar artık daha cesur
Çocuklar artık daha cesur
Çocuklar artık daha cesur
Çocuklar artık daha cesur
Yorumlar
Haber Yazılımı