Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
16 Haziran 2019 - Pazar 16:02 Bu haber 6795 kez okundu
 
Çözüm istiyoruz, sorun buluyoruz
Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyesi Mehmet Genç, “Vatandaşlarımızın sorunlarını, sıkıntılarını mecliste aktarmak ve orada dillendirmek maalesef çözüm olmuyor. Vatandaşlarımızın sorunu daha da büyüyerek yeni bir sorun olarak karşımıza çıkartılıyor” dedi.
SİYASET Haberi
Çözüm istiyoruz, sorun buluyoruz

mobil uygulama indir 665x200

Haziran ayı meclis toplantısında gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyesi Mehmet Genç, bulvar esnafının masa sandalye sorunuyla ilgili açıklamada bulundu. Mecliste vatandaşın sorunu ile ilgili söz alan Genç, “Yaz aylarında işleri açılan esnafımıza belediye olarak yardımcı olmak bizlerin görevidir. Bizi bu meclise seçen vatandaşlarımızın sorunlarını burada anlatamayacaksak nerede anlatacağız? Bulvar ve ilçe merkezindeki esnafımız iş yerlerinin önüne masa sandalye sayısının arttırılmasını istiyoruz. Bu sezonda iş yapacak olan esnaflarımıza yardımcı olmak zorundayız” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ise konu ile ilgili “Bana kalsa tüm masa sandalyelerin kaldırılması gerek” diyerek konuya açıklık getirmişti.

 

Ertesi gün hepsi kalktı

 

Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyesi Mehmet Genç, açıklamasının devamında “Şahsım olarak o mecliste bizi seçen vatandaşlarımızın, esnaflarımızın sorununu dile getirdim. Ancak mecliste olumlu bir yanıt alamadım. Olumlu yanıt alamadığımın üstüne, bir de meclis toplantısının ertesi günü esnaflarımızın iş yerleri önünden tüm masa ve sandalyeler kaldırtıldı. Vermiş olduğum bu gündem dışı önergeyi AK partili meclis üyeleri vermiş olsaydı önerge kabul edilirdi ve ertesi gün masa ve sandalye sayıları arttırıldı. “Biz, muhalefet partisi olduğumuz için mi bu bir sorun olarak kabul edilmedi?” diye sormadan geçemiyoruz. Tekrardan dile getirmek istiyorum ki bizi halkımız seçti ve biz meclis üyesi olarak halkımızın sorunlarını mecliste dile getirmekle yükümlüyüz, getirmek için mücadele de edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı