Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 17:15 Bu haber 3620 kez okundu
 
Demiryolu sorunu bakanlığa taşındı
Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette demiryolunun durumu ve ilçenin ulaşım ile altyapı meseleleri görüşüldü.
GÜNDEM Haberi
Demiryolu sorunu bakanlığa taşındı

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan eşliğinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün ile bir araya geldi. Toplantıda, Karasu Demiryolu yapımı, zamanla deforme olan tahkimatların durumu, ilçedeki ulaşım ve altyapı konularını genel hatlarıyla görüşüldü. Yapılan görüşmede Karasu’nun ulaşım ve altyapı projeleri masaya yatırıldı. Toplantının önemli konusu yapımı başlayan ama çeşitli nedenlerle tamamlanamayan Karasu – Arifiye demiryolu hattıydı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün ile baş başa görüşen Başkan İshak Sarı, Yalçın Eyigün’e Karasu’yu ilgilendiren projeler ile ilgili bilgi verdi ve özellikle İlçeye kazandırılacak Demiryolu projesi için destek istedi.

 

İlçe için önemli adım

 

Ankara ile sıcak temaslarımız devam ediyor” diyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Vatandaşlarımızın isteklerini yerine getirmek için büyük çaba sarf ediyoruz” dedi. Ankara görüşmeleriyle ilgili açıklama yapan Başkan Sarı, “Ankara ziyaretlerimiz devam ediyor. Bugün Belediye Başkan Yardımcımız Hilmi Erbatan ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün’e ziyaret düzenledik. İlçemiz genelinde ulaşım konusunda hazırladığımız proje dosyasını kendisine sunduk ve yapımı çeşitli aksaklıklardan dolayı yarım kalan Demiryolu hattı ile ilgili desteklerini istedik. İlçemiz için önemli bir adım attığımız kanaatindeyim. Karasu’yu hak ettiği noktaya ulaştırıncaya kadar durmadan, yorulmadan çalışacağız. Ulaşımdan, eğitime, turizmden istihdama ve altyapıya olmak üzere birçok projemiz birer birer hayata geçecek, ilçemizdeki gelişim ve değişime herkes şahit olacak” şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: karasu, karasu belediyesi, ishak sarı, yalçın eyigün
Yorumlar
Haber Yazılımı